• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • سکینه پروانه، زندانی سیاسی زندان اوین دست به اعتصاب غذا زد

سکینه پروانه، زندانی سیاسی زندان اوین دست به اعتصاب غذا زد

پیام جوان: خبرگزاری «هرانا» خبر داد که سکینه پروانه، زندانی سیاسی در زندان اوین، روز جمعه ۱۴ اردیبهشت، برای همدردی با خانواده هایی که فرزندان خود را در جریان اعتراضات سراسری ۱۴۰۱، از دست دادند، اعتصاب غذا کرده است.

به گزارش صدای آمریکا و به نوشته هرانا، این اعتصاب غذا در سالروز تولد علی مظفری، نوجوان ۱۷ ساله که در جریان اعتراضات به کشته شدن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد کشته شد، انجام شده است.

این زندانی سیاسی در نامه ای نوشته است: «علی مظفری اگر در اعتراضات سال ۱۴۰۱ کشته نمی شد، حالا تولد ۱۹ سالگی اش را در کنار خانواده و دوستانش جشن می گرفت.»

خانم پروانه در این نامه تاکید کرد که «می‌خواهم صدای مظلومیت تان باشم. صدای مرگ مظلومانه ی علی و دیگر نوجوانانی که تنها خواسته شان بهتر زیستن بود.»

بنابر گزارش ها، سکینه پروانه در فروردین ۱۴۰۲، در پی حضور بر سر مزار علی مظفری در شهرستان قوچان بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه این شهرستان منتقل شد.

وی پس از ۱۲ روز بازداشت در این نهاد امنیتی به زندان وکیل آباد مشهد انتقال یافت.

خانم پروانه سپس در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی مشهد به اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور» به ۶ سال حبس و برای اتهام «تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی» به یک سال و ۶ ماه حبس محکوم شد.

  رضا دانشمند، روانپزشک: خشونت آشکار در کوچه‌ها و خیابان‌های کشور آسیب‌های جدی برای سلامت روان جامعه دارد

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان