• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • سعیده شفیعی و نسیم سلطان‌بیگی، دو روزنامه نگار زن برای تحمل حکم زندان خود به زندان اوین معرفی شدند

سعیده شفیعی و نسیم سلطان‌بیگی، دو روزنامه نگار زن برای تحمل حکم زندان خود به زندان اوین معرفی شدند

پیام جوان: دو روزنامه‌نگار زن، سعیده شفیعی و نسیم سلطان‌بیگی، که در جریان اعتراضات سراسری سال گذشته بازداشت شده بودند، روز سه‌شنبه ۲۳ آبان برای تحمل حکم زندان خود به زندان اوین معرفی شدند.

به نقل از صدای آمریکا، سعیده شفیعی، روزنامه‌نگار اقتصادی، روز یک‌شنبه ۲۱ آبان در شبکه اجتماعی ایکس نوشت که «برای تحمل سه سال و شش ماه زندان، به شعبه یک اجرای احکام اوین» فرا خوانده شده است.

همسر این روزنامه‌نگار نیز در توییت دیگری اعلام کرده بود که درخواست اعاده‌دادرسی این دو روزنامه‌نگار «در دیوان عالی کشور رد شده است» و آنها باید «خودشان را به زندان اوین معرفی کنند.»

احکام صادر شده در دادگاه بدوی برای این دو روزنامه‌نگار در شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر تأیید شد و بر این اساس هر یک از آنها به سه سال و شش ماه برای اتهام اجتماع و تبانی و هفت ماه و ۱۶ روز برای اتهام تبلیغ علیه نظام حبس تعزیری محکوم شدند.

به گفته حسن همایون، همسر سعیده شفیعی، مصداق این اتهام‌ها «گزارش‌های روزنامه‌نگاری از فقر و تبعیض و تورم» بوده است.

بنا بر حکم دادگاه بدوی، یعنی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی، سعیده شفیعی و نسیم سلطان‌بیگی، به «اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» هر یک به چهار سال و سه ماه زندان و دو سال ممنوع‌الخروجی محکوم شده بودند. آنها همچنین از عضویت در گروه‌ها منع شده‌اند.

  Turmoil in the first Trump-Biden election debate

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان