• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • سعید خادمی، متهم به امنیتی، حین محاکمه در دادگاه انقلاب تهران درگذشت

سعید خادمی، متهم به امنیتی، حین محاکمه در دادگاه انقلاب تهران درگذشت

پیام جوان: سعید خادمی، شهروند ۶۱ ساله ساکن تهران، روز شنبه ۱۳ آبان در جریان جلسه رسیدگی به اتهام «توهین به مقدسات» در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب اسلامی تهران جان باخت.

به نقل از صدای آمریکا، بر اساس گزارش‌های منتشر شده، آقای خادمی در حین دفاع از خود در دادگاه، دچار ایست قلبی شد و تلاش‌های پزشکان برای نجات جانش بی‌نتیجه ماند.

خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضاییه جمهوری اسلامی، روز دوشنبه ۱۵ آبان بدون اشاره به نام متوفی، اعلام کرد که این متهم «در حضور چهار وکیل حاضر در صحن دادگاه حالش به هم خورد» و «با وجود تلاش پزشک مستقر در دادگاه انقلاب و عوامل اورژانس»، او «با تشخیص اولیه ایست قلبی» فوت کرد.

رضا خندان، همسر نسرین ستوده، سعید خادمی را «متولد ۱۳۴۱» معرفی کرده و گفته است که او «با اتهاماتی از قبیل توهین به مقدسات» در شعبه ۲۹ «بر زمین افتاده و به فاصله کوتاهی جانش را از دست» داد.

این فعال مدنی به نقل از خواهر سعید خادمی در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «او از چند روز پیش استرس این دادگاه را داشته است.»

عاطفه دانشگر، روزنامه‌نگار ساکن ترکیه، به نقل از «یک منبع مطلع» نوشته که سعید خادمی «به اتهام فعالیت در زمینه ساهاجا یوگا»، یکی از انواع عرفان‌های هندی، ذیل «بند ۲ ماده ۵۰۰ مکرر، فرقه و القائات روانی»، از سوی مأموران «اطلاعات سپاه در تهران» بازداشت شده بود و «یک ماه و چند روز» زندانی بود و در روز ۱۳ آبان در دادگاه انقلاب «استرس بالایی داشت.»

بر اساس گزارش‌های پیشین، فشار بر متهمان و زندانیان سیاسی و عقیدتی در قوه قضاییه جمهوری اسلامی جان آنها را در خطر انداخته است.

  عقبگرد دلار در آخرین روز معاملات هفتگی

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان