• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • باشگاه رم: دنیله ده روسی جانشین ژوزه مورینیو شده است

باشگاه رم: دنیله ده روسی جانشین ژوزه مورینیو شده است

پیام جوان: به گزارش ورزش سه، با اعلام باشگاه رم، دنیله ده روسی به‌عنوان جانشین رسمی ژوزه مورینیو انتخاب شده است.

باشگاه رم با این بیانیه انتصاب ده‌روسی را تایید کرد: “آاس رم با خوشحالی اعلام می‌کند که دنیله ده‌روسی به‌عنوان سرمربی جدید تیم تا ۳۰ ژوئن ۲۰۲۴ منصوب شده است.”

ده‌روسی پس از ۱۸ سال بازی در لباس رم قرار است در این باشگاه مربیگری کند. او اولین بازی خود روی نیمکت رم را روز شنبه مقابل ورونا به میزبانی ورزشگاه المپیکو انجام خواهد داد.

دن و رایان فریدکین، مالکان رم خطاب به ده‌روسی، گفتند: “خوشحالیم که می‌توانیم مسئولیت فنی تیم را به دنیله ده‌روسی واگذار کنیم. معتقدیم رهبری و جاه‌طلبی خاص او می‌تواند در پیگیری اهدافی که این تیم تا پایان در پیش دارد، تعیین‌کننده باشد. ما از پیوند صمیمانه او با باشگاه باخبر بودیم، اما شور و شوقی او برای پذیرفتن این چالش، بیشتر ما را متقاعد کرد که می‌تواند راهنمای بازیکنان و نماینده پرافتخار ارزش‌های این باشگاه باشد. به خانه خوش آمدی، دنیله.”

ده‌روسی که در رم متولد شد و در آکادمی جالوروسی پرورش یافت، اولین بازی خود در تیم اصلی را در سال ۲۰۰۱ انجام داد و سپس به سرعت خود را به‌عنوان یکی از بهترین هافبک‌های جهان معرفی کرد.

ده‌روسی درباره این آغاز همکاری گفت: “مایلم از خانواده فریدکین تشکر کنم که مسئولیت رهبری فنی رم را به من سپرده‌اند. به نوبه خود من راهی جز کار و فداکاری روزانه برای رویارویی با این چالش نمی‌شناسم. احساس اینکه می‌‌توانم روی نیمکت رم بنشینم غیرقابل توصیف است، همه می‌دانند که رم برای من چه چیزی است. ما زمان و چاره‌ای نداریم: رقابتی بودن، مبارزه برای اهدافمان و تلاش برای رسیدن به آن‌ها تنها اولویت‌هایی است که من و همکارانم داریم.”

  صحبت‌های مورینیو در رابطه با خبرهای درج شده مبنی بر هدایت تیم ملی آمریکا توسط وی

ده‌روسی ۶۱۶ بازی برای رم انجام داد، کاپیتان این تیم شد و ۶۳ گل در تمامی رقابت‌ها به ثمر رساند. همراه جالوروسی او دو بار در سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸ قهرمان جام حذفی ایتالیا و در سال ۲۰۰۷ هم یک‌بار قهرمان سوپرکاپ ایتالیا شد.

ده‌روسی همچنین دوران حرفه‌ای بسیار خوبی در تیم ملی داشت. او با پیراهن ایتالیا ۱۱۷ بازی انجام داد. در ۸ تورنمنت بزرگ شرکت کرد و در سال ۲۰۰۶ قهرمان جام جهانی شد.

پس از بازنشستگی از فوتبال، ده‌روسی در سال ۲۰۲۱ در کادر مربیگری ایتالیا حضور داشت و همچنین مدتی مربی تیم اسپال بود.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان