• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • ریچارد برانسون، سرمایه‌دار بریتانیایی و بنیانگذار گروه شرکت‌های ویرجین: اکنون این نیست که «آیا» جمهوری اسلامی فرو خواهد پاشید، بلکه این است که «چه زمانی» فرو خواهد پاشید

ریچارد برانسون، سرمایه‌دار بریتانیایی و بنیانگذار گروه شرکت‌های ویرجین: اکنون این نیست که «آیا» جمهوری اسلامی فرو خواهد پاشید، بلکه این است که «چه زمانی» فرو خواهد پاشید

پیام جوان: ریچارد برانسون، سرمایه‌دار بریتانیایی و بنیانگذار گروه شرکت‌های ویرجین، روز شنبه ۲۵ شهریور در مقاله‌ای نوشت، جمهوری اسلامی نمی‌دانست کشته‌شدن مهسا «بزرگ‌ترین موج اعتراضات» از سال ۱۳۵۷ را موجب خواهد شد.

به نقل از صدای آمریکا و به گفته او، مساله اکنون این نیست که «آیا» جمهوری اسلامی فرو خواهد پاشید، بلکه این است که «چه زمانی» فرو خواهد پاشید.

برانسون افزود «ملاها» به خوبی می‌دانند «جنبش اعتراضی» عقب‌نشینی نخواهد کرد و با ادامه سرکوب، شمار اعتراضات بیشتر خواهد شد.

او تصریح کرد جمهوری اسلامی یک نسل کامل از ایرانیان را از دست داد و اکنون شمارش معکوس آن آغاز شده است.

برانسون روز سه شنبه ۱۸ ژوئیه هم وجود «گشت ارشاد» را یک تجاوز غیرقابل قبول به زندگی و حقوق زنان دانست در پستی در شبکه ایکس نوشت: «۱۰ ماه پس از مرگ مهسا امینی در بازداشت پلیس و بالا گرفتن اعتراضات در سراسر ایران، پلیس اخلاق رژیم (که هر چیزی است جز مروج اخلاق) دوباره در خیابان‌ها گشت‌زنی می‌کند تا زنان بی‌حجاب را بازداشت کند،‌این اقدام یک تجاوز غیرقابل قبول به زندگی و حقوق زنان است.»

  لحظه تیراندازی یک مامور سرکوبگر با اسلحه ساچمه‌ای به ‌سمت معترضین در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان