• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • رضا ثقتی، مدیر برکنار شده ارشاد گیلان، به معاونت دفتر امور هماهنگی استان‌های وزارت ارشاد منصوب شد؟

رضا ثقتی، مدیر برکنار شده ارشاد گیلان، به معاونت دفتر امور هماهنگی استان‌های وزارت ارشاد منصوب شد؟

پیام جوان: رضا ثقتی، مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان که به اتهام «رابطه جنسی غیرمتعارف» برکنار شده بود، مجددا در وزارت ارشاد و این‌بار در ساختمان مرکزی این نهاد در تهران حکم گرفته و به معاونت دفتر هماهنگی امور استانهای وزارت ارشاد منصوب شده است.

به نقل از صدای آمریکا، این خبر روز یکشنبه ۱۴ آبان، توسط پژمان موسوی سردبیر ماهنامه تجربه در شبکه اجتماعی«ایکس» منتشر شد. موسوی در این پست مدعی شد که ثقتی به توصیه شخص وزیر ارشاد و در بی خبری نهادهای بازرسی و ناظر، به این سمت نائل شده است.

محمدمهدی سموعی رئیس مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد بلافاصله این خبر را تکذیب کرد و گفت: «این خبر کذب است و آقای پژمان موسوی سردبیر ماهنامه تجربه کاملا دروغ‌پراکنی می‌کند، ثقتی همان روز کنار رفت و جایگزینش معرفی شد و دستگاه قضا در حال بررسی، حقیقت‌یابی و پیگیری پرونده اوست. او بواسطه مباحث ناگزیر پرسنلی در اختیار امور استان‌ها قرار گرفته تا زمانی‌که پرونده قضایی وی تعیین تکلیف گردد و هیچ مسئولیتی ندارد.»

در پاسخ به این تکذیبیه اما بهمن بابازاده، خبرنگار حوزه موسیقی و فعال در وزارت ارشاد، سندی از اتوماسیون اداری وزارت ارشاد را منتشر کرد که در آن نام و عنوان جدید رضا ثقتی در مرکز تهران دیده می‌شود. بابازاده در این پست نوشت:«من با مدرک به شما نشان می‌دهم که وزارت ارشاد به دروغ حضور رضا ثقتی در پِست جدید را تکذیب کرده، این هم سندش. اتوماسیون اداری و رسمی وزارت ارشاد. شش روز پیش ثقتی با توصیه شخص وزیر ارشاد و در بی خبری نهادهای بازرسی و ناظر، به این سمت نائل شده است.»

  مرضیه برومند: تلاش وزارت ارشاد این است که اساسنامه خانه سینما تحت کنترل آنها باشد

پژمان موسوی هم تصاویر اتوماسیون وزارت ارشاد را بازنشر کرد و نوشت:««این تصویر سامانه‌ی اتوماسیون اداری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، به تاریخ هفتم آبان. تا زمانی که حُکم فردی نخورد و به تایید مدیرکل اداری نرسد، نامِ هیچ فردی در آن قرار نمی‌گیرد. همان دفتری که نوشتم، هماهنگی امور استان‌ها. امیدوارم اتوماسیون خودشان را دیگر تکذیب نکنند.»

پیمان بهبودی، سردبیر کانال تلگرامی «رادیو گیلان» که مرداد ماه امسال جزئیات و ویدیوی فساد اخلاقی رضا ثقتی را برای نخستین بار منتشر کرده بود، روز یکشنبه در گفتگوی اختصاصی با صدای آمریکا، ضمن تایید خبر منتشر شده درباره سمت جدید و ارتقای شغلی این مدیر جمهوری اسلامی گفت:«رضا ثقتی از یک هفته قبل با موافقت شخص وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت رئیسی به معاونت دفتر امور هماهنگی استانهای وزارت ارشاد منصوب شده است.»

به گفته بهبودی: «رضا ثقتی بعد از برکناری، به طور رایگان در منزلی متعلق به وزارت علوم و دانشگاه گیلان مستقر شده و پیش از دریافت حکم هم از یک ماه قبل در دفتر هماهنگی امور استانهای وزارت ارشاد حاضر بوده است.»

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان