• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • رضا شهابی، عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد، به دلیل مخالفت با پوشیدن لباس زندان از اعزام به بیمارستان محروم شد

رضا شهابی، عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد، به دلیل مخالفت با پوشیدن لباس زندان از اعزام به بیمارستان محروم شد

پیام جوان: در حالی که اعتصاب غذای نرگس محمدی، برنده جایزه صلح نوبل، زندانی سیاسی دربند زندان زنان اوین به علت مخالفت با حجاب اجباری، با واکنش‌های گسترده روبرو شده است، سندیکای کارگران شرکت واحد نیز روز سه‌شنبه از محرومیت رضا شهابی، عضو هیئت مدیره این سندیکا، از اعزام به بیمارستان خبر داد.

به نقل از صدای آمریکا و به گزارش سندیکای کارگران شرکت واحد، آقای شهابی در طول بازداشت دچار درد شدید و فزاینده در گردن و کتف‌ها و بی‌حسی بازوها و دست‌ها شده است.

پزشکان متخصص دستور داده‌اند که وی به صورت فوری جراحی شود. اما مقامات زندان، روز ۱۵ آبان، آقای شهابی را به خاطر مخالفت با پوشیدن لباس زندان، از اعزام به بیمارستان محروم کرده‌اند.

مدیریت زندان به آقای شهابی دستور داده بود که یا لباس زندان را بپوشد یا مکتوب اعلام کند که به دلیل نپوشیدن لباس زندان از اعزام به بیمارستان منصرف شده است. آقای شهابی از این دستور سرپیچی کرد و گفت که با وجود شرایط جسمی بسیار بد، هرگز تن به چنین خواسته‌ای نخواهد داد.

بر اساس قوانین بین‌المللی و کشوری، الزام زندانیان به پوشیدن لباس متحدالشکل در محیط خارج از زندان غیرقانونی است. مسئولان زندان‌ها از چنین «حقی» مبنی بر الزام زندانیان به پوشیدن لباس مخصوص زندان در محیط خارج از زندان برخوردار نیستند.

این اقدام مقامات زندان با انتقاد شدید فعالان حقوق بشر و سازمان‌های بین‌المللی حقوق بشری روبرو شده است.

  Police fire tear gas as Paris May Day protests turn violent

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان