• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • تلاش قانونگذاران جمهوری خواه برای جلوگیری از حضور ابراهیم رئیسی و هیئت همراهش در مجمع عمومی سازمان ملل در شهر نیویورک

تلاش قانونگذاران جمهوری خواه برای جلوگیری از حضور ابراهیم رئیسی و هیئت همراهش در مجمع عمومی سازمان ملل در شهر نیویورک

پیام جوان: قانونگذاران جمهوری‌خواه به رهبری کلودیا تنی عضو مجلس نمایندگان و تد کروز، سناتور جمهوری‌خواه ایالت تگزاس، طرح قانونی را با هدف جلوگیری از حضور ابراهیم رئیسی، رئیس دولت سیزدهم جمهوری اسلامی و هیئت همراهش در مجمع عمومی سازمان ملل در شهر نیویورک، پیشنهاد کرده‌اند.

به گزارش نشریه «واشنگتن فری بیکن»، این طرح موسوم به «سه‌ور SEVER» به نقل از صدای آمریکا، با اشاره به نقش دولت ابراهیم رئیسی در «تروریسم و حملات علیه نیروهای آمریکایی و متحدانش» در خاورمیانه، به دنبال «جلوگیری از ورود ابراهیم رئیسی به ایالات متحده» است.

همزمان قانونگذاران استدلال می‌کنند که میزبانی ابراهیم رئیسی در شهر نیویورک به دلیل سوابق او در «نقض‌ حقوق بشر» و «سازماندهی فعالیت‌های تروریستی» در سراسر جهان، از جمله «اعدام هزاران مخالف در دهه ۱۹۸۰»، نادرست است.

در حالی‌ که تصویب این طرح قانونی قبل از ورود رئیسی با دشواری‌هایی روبرو است، اما هدف آن ارسال پیامی مبنی بر «عدم استقبال از تروریست‌ها» در ایالات متحده است.

همچنین این اقدام بر اساس تحریم‌های قبلی صادر شده توسط دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا طراحی شده و ممکن است «بدعتی» را برای دولت‌های جمهوری‌خواه در آینده ایجاد کند تا از حضور مقامات «حکومت‌های تروریستی» در سازمان ملل جلوگیری کنند.

حضور ابراهیم رئیسی در سازمان ملل متحد همزمان با اولین سالگرد اعتراض‌های مردمی در ایران به دلیل قتل مهسا ژینا امینی ـ که توسط گشت ارشاد این کشور کشته شد ـ صورت می‌پذیرد.

در این گزارش همچنین آمده است که مخالفان جمهوری اسلامی در ایالات متحده قصد دارند هنگام سفر رئیسی و همزمان با سالگرد قیام‌های مردمی در ایران، تظاهراتی برپا کنند.

  امجد امینی: مهسا فقط متعلق به خانواده امینی نیست؛ او دختر ایران است و متعلق به تمام کشور است

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان