• Home
  • >
  • اخبار کالیفرنیا
  • >
  • راه اندازی مجدد برنامه وام خرید خانه برای اولین بار در کالیفرنیا + نحوه درخواست

راه اندازی مجدد برنامه وام خرید خانه برای اولین بار در کالیفرنیا + نحوه درخواست

پیام جوان: به نقل از کی تی وی یو، خبر خوب برای کسانی که در کالیفرنیا به دنبال خرید اولین خانه خود هستند اما به کمک کمی برای پیش پرداخت نیاز دارند.

برنامه وام مشترک کالیفرنیا Dream For All که سال گذشته برای اولین بار معرفی شد و به قدری محبوب بود که تنها در ۱۱ روز بودجه ۳۰۰ میلیون دلاری تعیین شده برای کمک به خریداران خانه اول تمام شد، دوباره راه اندازی شد. این برنامه توسط آژانس مالی مسکن کالیفرنیا (CalHFA) امکان پذیر است و به افراد واجد شرایط ۲۰ درصد هزینه خانه را برای کمک به پیش پرداخت کمک می کند.

با این حال، امسال برخی تغییرات در برنامه وجود دارد.

این بار، برنامه بر اساس یک سیستم قرعه کشی اولویت اول طراحی شده است تا به بهتر اداره کردن هزاران درخواستی که آژانس انتظار دارد دریافت کند کمک کند.

نحوه‌ی اجرای برنامه:

قرعه کشی در آوریل (تاریخ دقیق TBA) افتتاح می شود و وب سایت درخواست در ماه مه بسته می شود.

طبق گزارش Cal Matters، بین ۱۷۰۰ تا ۲۰۰۰ نفر امیدوار انتخاب خواهند شد تا واجد شرایط دریافت کوپن شوند که باید ظرف ۶۰ روز استفاده شود.

طبق گفته CalHFA، شما اگر تا به حال خانه ای نداشته اید یا اگر سه سال یا بیشتر پیش خانه داشته اید و آن را فروخته اید، واجد شرایط درخواست هستید. همچنین باید قصد زندگی در خانه ای که قصد خرید آن را دارید داشته باشید.

خریداران بالقوه خانه باید با وام دهندگان مورد تایید ایالت کار کنند و باید برخی از الزامات درآمدی را داشته باشند که بسته به شهرستان متفاوت است اما تا ۱۲۰٪ از درآمد متوسط منطقه کاهش یافته است. سال گذشته ۱۵۰٪ بود.

  شهرستان Contra Costa الزام اثبات واکسینه شدن افراد در محیط‌های سربسته را حذف می‌کند

هنگامی که صاحب خانه خانه را می فروشد، دولت بخشی از آن را بازمی گرداند (۱۵٪ یا ۲۰٪ از افزایش ارزش خانه بسته به درآمد شما) و در عوض از آن پول برای کمک به خریدار اول خانه بعدی استفاده می کند.

اگر خانه شما ارزش خود را افزایش نداده است اما هنوز می خواهید آن را بفروشید، طبق گفته CalHFA مسئول پرداخت مجدد وام اولیه ۲۰٪ هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان