• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • جذب سرمربی چینی تیم ملی آمریکا برای هدایت تیم ملی هاکی بانوان ایران

جذب سرمربی چینی تیم ملی آمریکا برای هدایت تیم ملی هاکی بانوان ایران

پیام جوان: به گزارش ورزش سه، در حالی که تیم ملی هاکی مردان در بخش داخل سالن جزو تیم های برتر جهان به شمار می رود، فدراسیون هاکی برنامه جدی ای برای پیشرفت تیم ملی بانوان هم دارد.

در همین راستا رییس فدراسیون هاکی از جذب یک مربی مطرح خارجی برای هدایت تیم ملی بانوان خبر داده است.

بهرام قدیمی با اعلام این خبر به ایرنا گفت: “برای ارتقای وضعیت هاکی بانوان، با مربی چینی وارد مذاکره شده و مجوزهای برون‌مرزی را گرفته‌ایم تا شاهد ایستادن بانوان هاکی‌باز کشورمان بر روی سکوهای قهرمانی باشیم. او سرمربی تیم ملی آمریکا است و تا المپیک ۲۰۲۴ هم با آنان قرارداد دارد و سپس در خدمت تیم ملی هاکی بانوان کشورمان خواهد بود. در حال حاضر منتظر صدور روادید این مربی هستیم تا با هدایت وی، بر روی سکو بایستیم و سهمیه بگیریم. همانند تیم ملی مردان هاکی کشورمان که در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۳ آفریقای جنوبی که بهمن‌ماه برگزار شد، سوم جهان شدند.”

رئیس فدراسیون هاکی در بخش دیگری از صحبت های خود عنوان کرد: “قرارداد با این مربی چینی که رنکینگ آمریکا را از ۲۱ به ۸ ارتقا داده است یک‌ساله خواهد بود، اما تمایل دارد بیشتر از این در ایران باشد. ضمن اینکه ماهیانه پیشنهاد ۷ هزار دلار داده‌ است، اما با ۳ هزار دلار این قرارداد ادامه خواهد داشت.”

  وسلی اسنایدر، ستاره سابق تیم ملی هلند: کار اریک تن‌هاخ با اخراج کریستیانو رونالدو در منچستر یونایتد تمام شد

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان