• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • ابلاغ حکم یک سال حبس تعزیری به یاشار تبریزی، فعال مدنی مشروطه‌خواه

ابلاغ حکم یک سال حبس تعزیری به یاشار تبریزی، فعال مدنی مشروطه‌خواه

پیام جوان: یاشار تبریزی، فعال مدنی مشروطه‌خواه، در پیامی از زندان اوین با اعلام این که حکم «یک سال زندان تعزیری» به او ابلاغ شده است، گفت که درخواست تجدیدنظر نمی‌کند و «این پرونده‌سازی‌ها» و «دادگاه‌های نمایشی» را قبول ندارد.

به نقل از صدای آمریکا، یاشار تبریزی در این پیام که روز چهارشنبه سوم آبان در حساب اینستاگرام او منتشر شده، گفته است که ۲۰ خرداد با هجوم چند مأمور وزارت اطلاعات به خانه‌اش و «تفتیش کامل و ضبط گوشی» او و همسرش، بازداشت و «بیشتر از دو هفته در انفرادی» نگه داشته شده است. او می‌گوید که پس از «بازجویی و ساختن اتهام» با سپردن وثیقه آزاد شد، اما چند روز پس از صدور حکم دادگاه، دوباره «در تبریز به شکل خشن با تعداد بالایی نیروی امنیتی بازداشت و بعد از سه روز به تهران و اوین و بند ۲۴۰ منتقل» شده است.

او افزوده است: «دوباره همان سوالات تکراری و اتهام های واهی گذشته و تهدید و تحقیر که البته این رفتارها شایسته خودشان است.»

این فعال مدنی با اعلام این که «در آخرین روزهای مهر حکم یک سال حبس تعزیری ابلاغ شد»، اضافه کرده است: «من با عدم اعتراض به حکم و محکمه تسلیم به رأی زدم. هم در گذشته هم امروز گفته‌ام که اساسا این پرونده‌سازی‌ها و برگزاری دادگاه‌های نمایشی را قبول ندارم و بی‌گناه در زندان نگهداری می‌شوم.»

تبریزی در این پیام گفته است: «ما زندگی حقیرانه را انتخاب نکردیم تا در کنارش مطالبه‌ای به نفع خود داشته باشیم، بلکه اولویت ما مبارزه و مطالبه است برای همه مردم و برای یک زندگی شایسته و آبرومندانه و رفاه نسبی که هر شهروند ایرانی باید دارا باشد.»

  Leonardo da Vinci portrait marks 500th anniversary of his death

یاشار تبریزی که در بند چهار زندان اوین زندانی است، در پیامی به ملت ایران تأکید کرده است: «از بند و زندان نترسید و برای حق زندگی خود و فرزندان‌تان سکوت نکنید. حقیقت این است ما چیزی برای از دست دادن نداریم. فرآیند اراده ملی مردم ایران برای گذار از استبداد دینی بی‌بازگشت است.»

این فعال مدنی مشروطه‌خواه با تأکید بر ضرورت «تکثیر آگاهی و شجاعت»، افزوده است: «ناکارآمدی حکومت با تهدید و ارعاب و زندان و سرکوب درمان نخواهد شد.»

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان