• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • پیام شاهزاده رضا پهلوی در آستانه سالگرد مهسا امینی: درد ایران ابعاد ملی دارد، و درمان آن نیز ملی‌ است

پیام شاهزاده رضا پهلوی در آستانه سالگرد مهسا امینی: درد ایران ابعاد ملی دارد، و درمان آن نیز ملی‌ است

پیام جوان: شاهزاده رضا پهلوی در پیامی در آستانه سالگرد کشته شدن مهسا (ژینا) امینی و اعتراضات سراسری، تأکید کرد که «درد ایران ابعاد ملی دارد، و درمان آن نیز ملی‌ است.» او به عوامل جمهوری اسلامی نیز هشدار دارد که «به ساعت عدالت بیاندیشید و از عواقب سرکوب ملت رنج‌دیده بهراسید.»

به نقل از صدای آمریکا، شاهزاده رضا پهلوی در این پیام ویدئویی که پنج‌شنبه ۱۶ شهریور در پلتفرم‌های مختلف اجتماعی منتشر کرده، تأکید کرد: «آزادی و آبادی کشورمان ایران زمانی به دست می‌آید که جمعیتی آگاه، مصمم، فداکار، و متحد از ایرانیان به درک درد و درمان مشترک برسند.»

او «سالگرد قتل دختر ایران، جاویدنام مهسا امینی» را «فرصت مهمی» دانست که «میلیون‌ها ایرانی دغدغه‌مند از هر قشر و گروه، متحد با هم، موج نوینی از انقلاب ملی» را کلید بزنند.

شاهزاده رضا پهلوی در این پیام به دغدغه‌ها و نارضایتی‌های کارگران، کارمندان، بازنشستگان، دانشجویان و استادان، نظامی‌ها، نیروهای پلیس، کنشگران محیط زیست، نویسندگان و هنرمندان، ورزشکاران، و دینداران اشاره کرد و گفت: «تک‌تک شما شهروندان ایران که وطن برایتان تبدیل به زندان شده است، راه رهایی و آسایش شما، برچیده شدن بساط این رژیم اهریمنی از ایران عزیزمان است.»

او با تأکید بر این که «درد ایران ابعاد ملی دارد، و درمان آن نیز ملی‌ است»، گفت: «سالگرد قتل دختر ایران، جاویدنام مهسا امینی، فرصت مهمی است تا شما، میلیون‌ها ایرانی دغدغه‌مند از هر قشر و گروه، متحد با هم، موج نوینی از انقلاب ملی ما را کلید بزنید.»

شاهزاده رضا پهلوی همچنین به «دستگاه سرکوب» هشدار داد که «مسئولیت هر گونه خشونت علیه ملت ایران با شما و آمران شما است» و افزود: «به ساعت عدالت بیاندیشید و از عواقب سرکوب ملت رنج‌دیده بهراسید. ملت ایران، ملتی است متمدن و صلح‌جو. اما دفاع مشروع و حفاظت از جان و امنیت خود و دیگران در برابر رژیمی که چون گرگ درنده به جان مردم می‌افتد، حق بدیهی و مسلم شهروندان است.»

  Official: Israel to free 2 prisoners for soldier’s remains

به گفته او، «با همبستگی شکوهمند ملی و نمایش آن در درون و بیرون کشور است که می‌توان این رژیم ضحاکی را به زیر کشید.»

شاهزاده رضا پهلوی خطاب به «ملت سرافراز ایران» گفت که بدانند « نیروی سرکوب زمانی آمران خود را تنها می‌گذارد» که «ملت را در جمعیتی بزرگ و در بالاترین سطح همبستگی ببیند» و از آنان خواست «تفرقه‌انگیزان را از خود دور» کنند و «یک‌صدا ندا سر» دهند: «ما ملت کبیریم، ایران رو پس می‌گیریم!»

 

هم‌میهنان،

آزادی و آبادی کشورمان ایران زمانی به دست می‌آید که جمعیتی آگاه، مصمم، فداکار و متحد از ایرانیان به درک درد و درمان مشترک برسند.

تو کارگری که ماه‌هاست حقوق دریافت نکرده‌ای؛
تو کارمند و بازنشسته‌ای که حقوقت کفاف خرجت را نمی‌دهد؛
تو دانشجو و استاد دانشگاهی که از دانشگاه اخراج و زندانی می‌شوی؛
تو نظامی میهن‌‌دوستی که تضعیف جایگاه نیروی دفاعی کشور به دست سران آلوده، فاسد و جنایتکار، آزارت می‌دهد؛
تو نیروی پلیسی که جمهوری اسلامی لباست را به لباس سرکوب بدل کرده؛
تو کنشگر و حافظ محیط زیست که فرسایش هرروزه‌ی ایران، نابودی جنگل‌ها، و خشک‌شدن دریاچه‌ها و تالاب‌هایش را به چشم می‌بینی و رنج می‌بری؛
تو نویسنده و هنرمندی که آزادی و فعالیت بدون سانسور برایت تبدیل به یک رویا شده؛
تو ورزشکاری که از دخالت و فشار نهادهای نظامی و امنیتی، و تبعیض و تحقیر به ستوه آمده‌ای؛
تو دین‌داری که دینت دستمایه کسب قدرت و اندوختن ثروت توسط مشتی دین‌فروش شده، و یا تبعیض مذهبی به صورت مضاعف آزارت می‌دهد؛
و تک‌تک شما شهروندان ایران که وطن برای‌تان تبدیل به زندان شده است؛

راه رهایی و آسایش شما، برچیده‌شدن بساط این رژیم اهریمنی از ایران عزیزمان است. درد ایران ابعاد ملی دارد، و درمان آن نیز ملی‌ است.

سالگرد قتل دختر ایران، جاویدنام مهسا امینی، فرصت مهمی‌ست تا شما، میلیونها ایرانی دغدغه‌مند از هر قشر و گروه، متحد با هم، موج نوینی از انقلاب ملی ما را کلید بزنید.

به دستگاه سرکوب هشدار می‌دهم که مسئولیت هر گونه خشونت علیه ملت ایران با شما و آمران شماست. به ساعت عدالت بیندیشید و از عواقب سرکوب ملت رنج‌دیده بهراسید. ملت ایران، ملتی‌ست متمدن و صلح‌جو. اما دفاع مشروع و حفاظت از جان و امنیت خود و دیگران در برابر رژیمی که چون گرگ درنده به جان مردم می‌افتد، حق بدیهی و مسلم شهروندان است.

ملت سرفراز ایران!

با همبستگی شکوهمند ملی و نمایش آن در درون و بیرون کشور است که می‌توان این رژیم ضحاکی را به زیر کشید. بدانید که نیروی سرکوب زمانی آمران خود را تنها می‌گذارد که شما ملت را در جمعیتی بزرگ و در بالاترین سطح همبستگی ببیند. تفرقه‌انگیزان را از خود دور کنید و یک‌صدا ندا سر دهید:

«ما ملت کبیریم/ایران رو پس می‌گیریم!»

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان