• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • پیام شاهزاده رضا پهلوی در سالروز تولد پویا بختیاری: در زادروز جاویدنام پویا، با او برای به بارنشانی آرزوهای ملی‌اش تجدید عهد و پیمان می‌کنیم

پیام شاهزاده رضا پهلوی در سالروز تولد پویا بختیاری: در زادروز جاویدنام پویا، با او برای به بارنشانی آرزوهای ملی‌اش تجدید عهد و پیمان می‌کنیم

پیام جوان: در آستانه سالگرد کشته شدن مهسا امینی، مراسم یادبود تولد ۳۱ سالگی پویا بختیاری، معترض کشته شده در جریان سرکوب اعتراضات آبان ۹۸، با حضور شماری از اعضای خانواده‌اش و فعالان مدنی بر مزار او برگزار شد.

به نقل از صدای آمریکا، در این مراسم که روز یک‌شنبه ۱۹ شهریور بر مزار پویا بختیاری در کرج برگزار شد، عموی او مهرداد بختیاری در پیامی که «به نام ایران» آغاز کرد، گفت، این «جان‌باخته راه آزادی مهین»، «اگر امروز بود، ۳۱ ساله می‌شد، اما شوربختانه خودش در خاک آرمیده و پدر و مادرش به جرم دادخواهی خون فرزندشان در زندان» هستند.

مهرداد بختیاری تأکید کرد: «یاد پویا و نام پویا در دل میلیون‌ها انسان آزاده زنده است. به امید تولد دوباره ایران! پاینده ایران!»

همچنین، شاهزاده رضا پهلوی روز یک‌شنبه با انتشار تصویری از منوچهر بختیاری و ناهید شیرپیشه بر مزار فرزندشان در پیام‌رسان ایکس نوشت: «این نقطه پرافتخار که اکنون در آن قرار داریم آسان به دست نیامده است. چه جان‌های درخشانی که در این مسیر سخت ولی روشن از میان ما رفتند و در آسمان ایران، ستاره‌ای جاودان شدند.»

شاهزاده رضا پهلوی پویا بختیاری را «نمونه‌ای از این جاویدنامان» دانست که «امروز ۱۹ شهریورماه در زادروزش قرار داریم» و او را «جوانی میهن‌پرست، شجاع و آگاه، تربیت‌شده‌ مادر و پدری انسان‌ساز، ایران‌دوست و آزادی‌خواه» توصیف کرد.

او اضافه کرد: «در زادروز جاویدنام پویا، با او برای به بارنشانی آرزوهای ملی‌اش تجدید عهد و پیمان می‌کنیم.»

سالگرد تولد پویا بختیاری تنها چند روز پیش از سالگرد کشته شدن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد برگزار شده است.

  کاوه رضایی در واکنش به کشته شدن نیکا شاکرمی

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان