• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • آماده شدن شهروندان برای از سرگیری اعتراضات در شهرهای مختلف ایران

آماده شدن شهروندان برای از سرگیری اعتراضات در شهرهای مختلف ایران

پیام جوان: هم‌زمان با انتشار تصاویری از حضور پرشمار نیروهای حکومتی جمهوری اسلامی در چند شهر ایران در آستانه سالگرد کشته شدن مهسا امینی، گزارش‌ها حاکی از این است که شماری از شهروندان برای ازسرگیری اعتراضات آماده می‌شوند.

به نقل از صدای آمریکا، یک گزارش تصویری منتشر شده در روز پنج‌شنبه ۲۳ شهریور، آویختن بنری را از پل عابر پیاده نشان می‌دهد که بر روی آن نوشته شده «می‌جنگیم، می‌میریم، ایران رو پس می‌گیریم.»

یک ویدئوی ارسال شده به بخش فارسی صدای آمریکا حضور پررنگ نیروهای سرکوب در میدان نارمک تهران را در شامگاه ۲۳ شهریور نشان می‌دهد.

از سوی دیگر، گزارش تصویری از سقز در کردستان، شهر زادگاه و آرامگاه مهسا (ژینا) امینی، در روز پنج‌شنبه ۲۳ شهریور شماری از نیروهای گارد ویژه با موتورها و ماشین‌های مخصوص نشان می‌دهد که در یکی از خیابان‌ها مستقر شده‌اند.

وب‌سایت «هه‌نگاو» با انتشار گزارش تصویری کوتاهی اعلام کرده که سپاه پاسداران در نزدیکی مزار مهسا امینی «تانک مستقر کرده است.»

در این حال، برخی معترضان با روش‌هایی از جمله پخش تراکت‌های اعتراضی و شعارنویسی بر روی اسکناس‌ها، ۲۵ شهریور، سالگرد کشته شدن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد و اعتراضات سراسری را یادآوری می‌کنند.

شعارنویسی بر دیوارهای شهری نیز ادامه دارد. از جمله یک گزارش تصویری شهروندی از بهبهان در استان خوزستان نشان می‌دهد جوانی بر دیوار شعار «مرگ بر خامنه‌ای» می‌نویسد.

 

  فرجام‌خواهی محمد قبادلو پذیرفته شد

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان