• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • پرستو فروهر، فرزند دادخواه قتل‌های زنجیره‌ای، در آستانه سالگرد قتل والدینش، در فرودگاه تهران مورد بازرسی و ضبط وسایل قرار گرفت

پرستو فروهر، فرزند دادخواه قتل‌های زنجیره‌ای، در آستانه سالگرد قتل والدینش، در فرودگاه تهران مورد بازرسی و ضبط وسایل قرار گرفت

پیام جوان: پرستو فروهر، فرزند داریوش فروهر و پروانه اسکندری، دو قربانی قتل‌های زنجیره‌ای، در آستانه سالگرد قتل والدینش، در فرودگاه تهران مورد بازرسی و ضبط وسایل قرار گرفت.

باربد گلشیری، هنرمند، در پیامی در صفحه ایکس (توئیتر سابق) نوشت: «دیشب در فرودگاه تهران پرستو فروهر را سین‌جیم کرده‌اند، یکی، دو ساعتی چمدان او را گشته‌اند و گذرنامه و وسایل الکترونیکی‌اش (موبایل و سیم‌کارت و …) را ضبط کرده‌اند.»

به نوشته این هنرمند ساکن خارج از کشور، «تلفن خانه‌ی زنده‌یادان پروانه اسکندری و داریوش فروهر هم قطع است و پرستو امکان تماس ندارد.»

داریوش فروهر، دبیر کل حزب ملت ایران و وزیر کار دولت موقت، و همسرش پروانه اسکندری، در اول آذر ۱۳۷۷ در منزل خود با ضربات متعدد چاقو به قتل رسیدند.

در آن زمان شماری از چهره‌های فرهنگی و سیاسی ایران در کشتار هدفمند نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی، که بعدها به «قتل‌های زنجیره‌ای» شهرت یافت، کشته شدند.

پرستو فروهر، فرزند دادخواه این دو قربانی قتل‌های زنجیره‌ای که ساکن آلمان است، در سالیان گذشته با سفر به ایران برای بزرگداشت مراسم سالگرد قتل والدینش، بر دادخواهی خود تاکید کرده است.

این اقدام حکومت ایران در آستانه سالگرد قتل‌های زنجیره‌ای، بازتاب گسترده‌ای در میان فعالان حقوق بشر و کنشگران سیاسی داشته است. بسیاری از این افراد این اقدام را «مصادره آزادی بیان و تلاش برای جلوگیری از افشای حقیقت» خوانده‌اند.

بر اساس گزارش VOA

  World's alcohol consumption expected to rise 17% in next decade

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان