• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • پیمان مولوی، اقتصاددان: دهک‌بندی جدید یارانه‌ها دکان جدید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است

پیمان مولوی، اقتصاددان: دهک‌بندی جدید یارانه‌ها دکان جدید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است

پیام جوان: پیمان مولوی، اقتصاددان، با انتقاد از سیاست‌های اقتصادی دولت در ایران، دهک‌بندی جدید یارانه‌ها را «دکان جدیدی» برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دانست.

مولوی در مصاحبه با روزنامه اعتماد گفت که پرداخت یارانه در اقتصادی که تورم بالایی دارد، بی‌فایده است. او همچنین سیاست‌های ایران را با ونزوئلا مقایسه کرد و گفت که این سیاست‌ها نیز «در نهایت بی‌نتیجه» هستند.

روز گذشته، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد که در مرحله جدید دهک‌بندی، ۶۰ هزار خانوار جدید به دهک دهم و صدک‌های بالایی اضافه شده‌اند و دیگر مشمول دریافت یارانه نمی‌شوند.

یارانه نقدی از سال ۱۳۸۹ در ایران آغاز شد و قرار بود با حذف یارانه دولتی از کالاهای اساسی، قیمت آنها به سطح قیمت‌های بین‌المللی برسد. با این حال، تورم در سال‌های اخیر در ایران به بالای ۴۰ درصد رسیده است و سیاست‌های حمایتی دولت نیز نتوانسته فشار اقتصادی وارده به مردم را جبران کند.

مولوی با انتقاد از سیاست‌های دولت در ایران، گفت که دهک‌بندی جدید یارانه‌ها نیز «دکان جدیدی» برای وزارت رفاه است و حتی اگر این وزارتخانه تعطیل شود، هیچ اتفاق خاصی در کشور نخواهد افتاد.

بر اساس گزارش VOA

  اعتصاب در بازار طلا در اعتراض به افزایش قیمت‌ها و ناامنی بازار

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان