• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • پنتاگون: حملات موشکی و پهپادی به نیروهای آمریکایی در خاورمیانه تشدید شد

پنتاگون: حملات موشکی و پهپادی به نیروهای آمریکایی در خاورمیانه تشدید شد

پیام جوان: وزارت دفاع آمریکا روز پنجشنبه اعلام کرد که نیروهای آمریکایی در خاورمیانه در روز چهارشنبه هدف چهار حمله قرار گرفتند. این حملات که با استفاده از پهپادها و موشک‌های انفجاری انجام شد، خساراتی به تجهیزات آمریکایی وارد کرد اما تلفات جانی نداشت.

به نقل از صدای آمریکا و به گفته منابع امنیتی، یکی از این حملات در نزدیکی شهر موصل عراق انجام شد که به یک خودروی گشت مشترک نیروهای آمریکایی و سرویس ضدتروریسم عراق خساراتی وارد کرد.

این حملات در پی حمله هوایی آمریکا به یک تاسیسات متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سوریه در روز چهارشنبه انجام شد. این حمله در پاسخ به حملات شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران به نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه صورت گرفت.

سابرینا سینگ، معاون سخنگوی پنتاگون، گفت که از ۱۷ اکتبر، همزمان با آغاز جنگ میان اسرائیل و حماس، تاکنون ۴۶ حمله به مواضع و نیروهای آمریکایی در خاورمیانه انجام شده است. از این تعداد، ۲۴ حمله در عراق و ۲۲ حمله در سوریه رخ داده است.

سینگ افزود که در این حملات، ۵۶ نفر از پرسنل آمریکایی مجروح شده‌اند، اما بیشتر آنها بعد از مداوائی جزئی به محل خدمت خود بازگشته‌اند.

وی همچنین هشدار داد که ایالات متحده در صورت ادامه حملات به نیروهای آمریکایی، پاسخی قاطع خواهد داد.

این حملات افزایش تنش‌ها میان آمریکا و ایران را نشان می‌دهد. ایران هرگونه دخالت در حملات به نیروهای آمریکایی را رد کرده است.

 

  ویل هارد عضو سابق مجلس نمایندگان به جمع سایر نامزدهای انتخاباتی حزب جمهوریخواه پیوست

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان