دلایل دیگری از احضار و بازجویی وزیر ارتباطات ایران

سید جمال هادیان، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات دو روز پس از احضار و بازجویی آذری جهرمی در حساب توییتری خود اعلام کرد “اتهام آذری جهرمی فقط فیلتر نکردن اینستاگرام نیست” و “شکایت ۱۵۰ طلبه به خاطر فساد‌های فضای مجازی” و “مصاحبه وزیر درمورد صدا وسیما” هم از دیگر اتهامات اوست.

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات روز چهارشنبه اول بهمن (۲۰ ژانویه) به دادسرای انقلاب تهران احضار و بازجویی شد. بازپرسی وزیر ارتباطات ایران به صورت علنی در رسانه‌ها انتشار یافت.

دادسرای انقلاب تهران اعلام کرده بود که پرونده قضایی آذری جهرمی با شکایت تعداد زیادی از اشخاص حقیقی و حقوقی تشکیل شده اما به دلیل در جریان بودن تحقیقات، از اعلام جزییات امر معذور است.

بعدتر محمد جعفر منتظری، دادستان کل کشور در مصاحبهای در جریان سفر به سمنان گفت: «مساله‌ای که درباره انعکاس آن بی‌انصافی شده، این است که اتهام وی فقط نبستن اینستاگرام است، در حالی که اتهامات متعددی متوجه وی بوده است.»

سید جمال هادیان، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات در توییت خود نوشته است دادستان کل کشور اعلام کردند اتهام وزیر ارتباطات صرفا استنکاف از دستور قضایی فیلتر اینستاگرام نیست. برخی اعمال محدودیت‌های دیگر هم ابلاغ و اجرا نشده و از شکایات متعدد نام برده است.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات درباره انتشار جزئیات شکایات علیه آذری جهرمی استدلال کرده است که او “برای تنویر افکار عمومی” فهرست شکایات را منتشر کرده است.

  مقابله باغداران ارومیه با سرمازدگی درختان

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان