طرز تهیه پای کامکوات

نویسنده: اعظم رسولی

شما میتونید با این دستور پای های مختلف در سایز های مختلف برای مهمونی هاتون درست کنید. در این دستور آسون ترین و با کیفیتترین خمیر خواهید داشت که حتی میتونید برای غذای اصلی و‌پبش غذاها استفاده کنید. حتی اگر خمیر بدون گلوتن میخواهید فقط ارد رابه دلخواه خودتون (بادام یا گندم کامل) تغییر بدید.

مواد لازم

  • خمیر ارد به میزان لازم
  • کره ۱۰۰ گرم به دمای محیط رسیده
  • خامه ۱۰۰ گرم

طرز تهیه پای کامکوات

مواد را مخلوط کنید تا جایی که به دست نچسپه ارد بپاشید. میزان ارد بستگی به جذب مواد داره! در ظرف مخصوص پای باز کنید و برای ۱۰ دقیقه در فر از پیش گرم شده بگذارید. این خمیر پف نداره و فقط با طلای شدن زیر آن ازپخت آن مطمئن خواهید شد.

مواد لازم کرم پاتریسیر:

  • زرده تخم مرغ ۲ عدد
  • پودر نشاسته ۱ قاشق غذاخوری
  • شکر سفید ۱ قاشق غذاخوری
  • وانیل ۱ ق چ
  • شیر ۱ لیوان

نکته در مورد انتخاب مواد اولیه کرم پاتریسر:

انتخاب نوع شیر به ذایقه شما دارد اگر رژیم‌ بدون لاکتوز یا سبزیخوار دارید شکر سفید رنگ‌ بهتری به کرم می‌دهد . نشاسته گل از قنادی ها میتونید تهیه کنید که کیفیت بهتری دارد ولی اگر به نشاسته گندم هم دسترسی دارید میتونید استفاده کنید ولیبه هیچ وجه در دسر از نشاسته ذرت و سیب زمینی استفاده نکنید.

طرز تهیه: زرده تخم مرغ ها را با شمر و‌وانیل هم بزنید. شیر سرد را نشاسته مخلوط کنید تا نشاسته ها باز شوند بعد روی حرارت غیر مستقیم ( بنماری) برای ۱۰ دقیقه همه را باهم مخلوط کنید تا تبدیل به کرم شوند. برای رنگ بیشتر میتونید کمی زعفران اضافه کنید.

  آموزش آشپزی: ته چین اسفناج

مربا کامکوات: کامکوات ها از وسط برش بزنید سه بار بجوشانید تلخی آن گرفته شود . برای هر یک لیوان کامکوات یه لیوان شکر ریخته و‌بدون آب رویحرارت بگذارید بعد از نیم ساعت جوشیدن و قوام گرفتن خاموش کنید.

نکات مربوط به مربای کامکوات در شماره های قبلی پیام جوان نوشته شده است. خمیر را دربیارید و روی آن کرم را بریزید و مربای کامکوات را با شیره روی آن ریخته و من برای ترکیب رنگ بلوبری تازه گذاشتم . یک ساعت در ۳۶۰ درجه فارنهایت و در طبقه وسط  خلاق باشید و از آشپزی لذت ببرید

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان