• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • هیچکس در سال‌های اخیر به اندازه یک مدیر برنامه برزیلی به بارسلونا و خزانه باشگاه ضربه نزد

هیچکس در سال‌های اخیر به اندازه یک مدیر برنامه برزیلی به بارسلونا و خزانه باشگاه ضربه نزد

پیام جوان: به گزارش “ورزش سه”، آینده ویتور روکه روی هواست و تداوم حضور او در بارسلونا برای فصل آینده به هیچ وجه تضمین شده نیست. این مهاجم در ژانویه از برزیل وارد شد و پس از سازگاری سخت با فوتبال اروپا و فلسفه بازی بارسا در سن ۱۸ سالگی، مدیریت ورزشی بلوگرانا به فکر ارائه راهی برای قرض دادن او در بازار نقل و انتقالات تابستانی است.

روکه در ازای ۳۰ میلیون یورو ثابت به اضافه ۳۱ میلیون یورو بندهای متغیر وارد پایتخت کاتالونیا شد. یک انتقال گران و مهم، با در نظر گرفتن شرایط مالی ظریفی که بارسا دارد. روکه ولی جواب نداده و ژاوی روی او حساب نمی‌کند.

اخیرا ایجنت او، اندره کوری، که زمانی استعدادیاب بارسا در برزیل بود، با عصبانیت گفت انتقال قرضی قبول نیست و اگر ژاوی نمی‌خواهد روکه را حفظ کند، خواهان انتقال دائمی‌اش هستند.

جوزپ ماریا مینگی‌یا، مسئول انتقالات سابق بارسا، در مورد کوری می‌گوید: «مورد آندره کوری مثل “پرونده نگریرا” است. او ۲۰ سال است به جای بمب در بارسا ترقه می‌ترکاند.»

نگاهی به کارنامه کوری در بارسا نشان می‌دهد که اغلب بازیکنان برزیلی که وارد بارسا کرده، بازیکنانی سطح پایین بوده است.

جدای از نیمار که بسیار موفق بود، کوری مسئول انتقال پائولینیو، آرتور، کوتینیو، امرسون رویال، متئوس پریرا، رابرت گونچالوز، گابریل نوواس، ایگور گومز، ویتینیو، مارلون سانتوس، داگلاس، گوستاوو مایا، هنریکه یا کریسون نیز بوده است. برخی از آنها حتی یک بازی هم برای بارسا انجام ندادند.

یکی از اتهاماتی که به کوری وارد می‌شود ناکامی‌اش در انتقال وینیسیوس برای بارسا بود. گفته می‌شود به او کمیسیون خوبی از انتقال وینی به رئال پرداخت شد. به عبارتی او از پشت به بارسا خنجر زد.

  اقدام باشگاه بارسلونا برای جذب آسپیلیکوئتا

ایجنتی که اخیرا بارسا را تهدید کرده، سال‌ها در این باشگاه مشغول فعالیت بود و در نهایت توسط بارتومئو برکنار شد. مقایسه فعالیت او و جونی کالافات برزیلی در رئال، به خوبی نشان می‌دهد چرا رئال فرسنگ‌ها از بارسا فاصله گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان