• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • تحریم تازه شورای اتحادیه اروپا برای پنج نفر و دو سازمان حکومتی در ایران

تحریم تازه شورای اتحادیه اروپا برای پنج نفر و دو سازمان حکومتی در ایران

پیام جوان: شورای اتحادیه اروپا روز دوشنبه پنج نفر و دو سازمان حکومتی ایران را در ارتباط با «نقض جدی حقوق بشر» و همچنین پرونده یک وکیل زن ایرانی به نام مریم آروین «که به طرز وحشیانه‌ای دستگیر شد، مورد بدرفتاری شدید قرار گرفت و سپس به دلیل فعالیت‌های خود جان باخت» تحریم کرد.

این افراد شامل سلمان آدینه وند (فرمانده یگان امداد نیروی انتظامی)، محمد‌امین آقامیری ( دبیر شورای‌عالی فضای مجازی)، محسن نیک‌ورز (که بهمن گذشته به پیشنهاد رئیس کل دادگستری استان کرمان رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری کرمان شد)، نادر مرادی (معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت عمومی)، و سعید منتظرالمهدی (سخنگوی فرماندهی انتظامی) هستند.

همچنین دو سازمان بسیج دانشجویی و بنیاد تعاون سپاه نیز در هشتمین بستۀ تحریمی اتحادیه اروپا جای گرفته‌اند.

شورای اتحادیه اروپا می‌گوید بنیاد تعاون سپاه مسئول مدیریت سرمایه‌گذاری‌های سپاه پاسداران و سرازیر کردن پول به سمت فعالیت‌ها برای «سرکوب بی‌رحمانه رژیم و بسیح دانشجویی است.» این شورا می‌گوید بسیج دانشجویی بازوی سپاه برای سرکوب «وحشیانه» در دانشگاه‌های ایران است.

بر اساس بیانیه شورای اروپا، بسیج دانشجویی مجری خشونت‌بار سپاه در سرکوب اعتراضات دانشجویان در محوطه‌های دانشگاه در پاییز ۱۴۰۱ بود و آن دانشجویان سپس قربانی سرکوب و نقض‌جدی حقوق بشر مانند آدم‌ربایی و شکنجه شدند.

تحریم‌ها شامل مسدود کردن دارایی‌ها، ممنوعیت سفر به اتحادیه اروپا و ممنوعیت در دسترس قرار دادن وجوه یا منابع اقتصادی برای افراد فهرست شده است. ممنوعیت صادرات تجهیزاتی که ممکن است برای سرکوب داخلی و تجهیزاتی برای نظارت بر مخابرات مورد استفاده قرار گیرد به ایران شود نیز شامل تحریم‌ها می‌شود.

بر اساس گزارش صدای آمریکا

  واکنش‌ شهروندان به احکام خاص صادر شده علیه مخالفان حجاب اجباری

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان