• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • نتانیاهو در مراسم گرامیداشت قربانیان هولوکاست: ما برای دست نیافتن جمهوری اسلامی به سلاح هسته‌ای مبارزه می‌کنیم.»

نتانیاهو در مراسم گرامیداشت قربانیان هولوکاست: ما برای دست نیافتن جمهوری اسلامی به سلاح هسته‌ای مبارزه می‌کنیم.»

پیام جوان: نخست وزیر اسرائیل، در مراسم گرامیداشت قربانیان هولوکاست که شاهزاده رضا پهلوی نیز در آن حضور داشت جمهوری اسلامی را به نازی‌ها که قصد نابودی یهودیان را داشتند تشبیه کرد و گفت: «ما برای دست نیافتن جمهوری اسلامی به سلاح هسته‌ای مبارزه می‌کنیم.»

بنیامین نتانیاهو گفت که تلاش‌ها برای نابودی قوم یهود «با هولوکاست خاتمه نیافته است و این تلاش‌ها اکنون از رژیم وحشت‌آفرین در تهران برمی‌خیزد.»

او در این مراسم از بازماندگان هولوکاست که «نور را انتخاب کردند» و پیروزی یهودیان که به تشکیل یک «کشور آزاد و دموکراتیک یعنی دولت یهودی» منجر شد، تمجید کرد.

اسحاق هرتزوگ، رئیس جمهوری اسرائیل نیز در این مراسم، خواستار اتحاد در جامعه یهودی شد و بر اینکه وحشت «هیولای نازی» همیشه در یادها باشد تاکید کرد.

او همچنین گفت که اسرائیلی‌ها حتی در شدیدترین اختلافات سیاسی یا مذهبی درونی «هرگز نباید مخالفان خود را با نازی‌ها مقایسه کنند.»

افتتاحیه این مراسم در میدان یهودی‌نشین ورشو در «یاد وشم» در اورشلیم برگزار شد. شاهزاده رضا پهلوی نیز در این مراسم حضور داشت.

بر اساس گزارش صدای آمریکا

  گروه ناو هواپیمابر فورد آمریکا به شرق مدیترانه رسید تا در صورت لزوم، پشتیبانی هوایی و یا گزینه حمله دوربرد برای اسرائیل فراهم کند

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان