• Home
  • >
  • ویدئوهای شما
  • >
  • نازیلا معروفیان: در شرایطی که بدترین حال ممکن را داشتم به من تعرض شد

نازیلا معروفیان: در شرایطی که بدترین حال ممکن را داشتم به من تعرض شد

پیام جوان: نازیلا معروفیان، روزنامه‌نگاری که یک هفته قبل با حمله نیروهای جمهوری اسلامی به خانه‌اش به همراه ضرب و جرح بازداشت شد، می‌گوید «در شرایطی که بدترین حال ممکن» را داشت، به او «تعرض» شده است.

به نقل از صدای آمریکا، این روزنامه‌نگار که در هفتمین روز از اعتصاب غذا به سر می‌برد، چهارشنبه ۱۵ شهریور در فایلی صوتی از داخل زندان اوین، با اشاره به همه زنانی که در «کلانتری‌ها، بازداشتگاه وزرا، دادسراها» مورد «خشونت فیزیکی» قرار می‌گیرند، گفته این اعتصاب غذا علاوه بر اعتراض به وضعیت خودش، «برای تمامی زنانی است که در ایران دارند به سختی زندگی می‌کنند.»

 

نازیلا معروفیان، روزنامه‌نگار اهل سقز و ساکن تهران، نخستین بار سال گذشته پس از گفت‌وگو با امچد امینی، پدر مهسا امینی، بازداشت شد.

او برای چندمین بار چهارشنبه هشتم شهریور با یورش مأموران جمهوری اسلامی به خانه‌اش با ضرب و جرح بازداشت شد.

یک منبع نزدیک به نازیلا معروفیان به صدای آمریکا گفته است که خانواده معروفیان «تحت فشار» قرار دارد و خواستار آن شد که رسانه‌ها صدای آنها باشند.

منبع نزدیک به نازیلا معروفیان، در شرح نحوه بازداشت او گفت که «هفت مأمور» با شکستن در، این روزنامه‌نگار را «در حال خواب» با «همان لباس خواب» و با «ضرب و شتم» از خانه برده‌اند.

این فرد نزدیک به نازیلا معروفیان به صدای آمریکا گفت: «می‌خواهند هر طور بشود این بچه را از بین ببرند، ولی تو را به خدا شما رسانه‌ای کنید و نگذارید. امیدوارم صدای ما باشید چرا که واقعا تحت فشاریم.»

به گفته او، مادر و پدر نازیلا معروفیان که برای پیگیری وضعیت او در بازداشت از سقز به تهران رفته و روز یک‌شنبه به دادگاه مراجعه کرده بودند، به طور اتفاقی این روزنامه‌نگار زندانی را در دادگاه دیده‌اند که هرچند «از نظر روحی خوب» بوده، اما «از نظر بدنی» وضعیت او وخیم بوده است.

  Russia warns of 'catastrophe' at Syrian refugee camp in US-controlled region

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان