• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • وکیل مهدی یراحی از ارسال پرونده وی به دادگاه انقلاب خبر داد

وکیل مهدی یراحی از ارسال پرونده وی به دادگاه انقلاب خبر داد

پیام جوان: وکیل مهدی یراحی، خواننده معترض زندانی، روز شنبه ۱۸ شهریور ، خبر داد که پرونده موکلش به دادگاه انقلاب اسلامی ارسال شده است.

به نقل از صدای آمریکا، مصطفی نیلی در توئیتی نوشت که پس از مراجعه به شعبه دو دادیاری دادسرای ارشاد جهت مطالعه پرونده مهدی یراجی، «اعلام کردند که کیفرخواست، صادر شده و پرونده به دادگاه انقلاب ارسال شده است.»

او افزود: «به همین دلیل، مطالعه پرونده ممکن نشد و پس از تعیین شعبه دادگاه، پیگیری پرونده را ادامه خواهیم داد.»

آقای یراحی روز ششم شهریور، تنها چهار روز پس از انتشار ترانه «روسریتو در بیار» با دستور دادستان تهران بازداشت شد.

این ترانه، بیان اعتراض به تحمیل قانون حجاب اجباری از سوی جمهوری اسلامی است. بسیاری از زنان و مردان در ایران مخالفت خود را بارها به این قانون که خواست حکومت روحانیون است، نشان داده‌اند.

مصطفی نیلی پس از دیدار با او در روز ۱۴ شهریور در توئیتی نوشته بود که موکلش «تأکید داشت» درباره «بعضی از ضابطان که در هنگام بازداشت قانون و حقوق شهروندی ایشان را رعایت نکرده‌اند، پیگیری قانونی را انجام دهیم.»

او توضیح بیشتری در این مورد نداده بود، اما افزوده بود که «از لحاظ جسمی پوست‌شان دچار التهاب شده و از ناحیه گوش راست نیز درد دارند که توسط بهداری اوین در حال معالجه است.»

آقای نیلی همچتیت اضافه کرده بود که «در صحبتی که داشتیم، روحیه‌شان بسیار خوب بود.»

این هنرمند معترض در پی کشته شدن مهسا امینی در بازداشت گشت ارشاد، آثاری از جمله «سرود زن»، «قفس بس»، و «سرود زندگی» را در حمایت از اعتراضات سراسری مردم ایران منتشر کرده است.

  No-deal Brexit wouldn't disrupt gas, power flows from Europe: UK National Grid

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان