• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • محمود بهشتی لنگرودی، فعال صنفی معلمان، بار دیگر بازداشت شد

محمود بهشتی لنگرودی، فعال صنفی معلمان، بار دیگر بازداشت شد

پیام جوان: محمود بهشتی لنگرودی، فعال صنفی معلمان، بار دیگر بازداشت شد. این بازداشت، در پی گشایش پرونده جدیدی در دادیاری لنگرود در مورد اتهاماتی است که چهار ماه پیش از آن تبرئه شده بود.

بر اساس گزارش هرانا، این فعال صنفی با سابقه که پیش از این در دادگاه انقلاب گیلان تبرئه شده بود، پس از حضور در شعبه چهارم دادیاری لنگرود دوباره به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام و نشر اکاذیب» مورد تفهیم اتهام قرار گرفت.

شورای هماهنگی تشکل‌‌های صنفی فرهنگیان ایران نیز با تایید این خبر گفت که محمود بهشتی پس از تفهیم اتهام با تودیع قرار کفالت به مبلغ صد میلیون تومان آزاد شد. اما به تاریخ احضار وی اشاره ای نکرد.

این فعال صنفی فرهنگی پیش از این در فروردین ۱۴۰۲ از بابت «اتهامات تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری و مقامات» در شعبه ۱۰۱دادگاه کیفری لنگرود به دفاع از خود پرداخته و از اتهامات انتسابی تبرئه شده بود.

محمود بهشتی که نقش فعالی در اعتراضات صنفی فرهنگیان داشته است، در سال‌های ۸۳، ۸۵، ۸۹، ۹۴ با اتهاماتی از جمله اجتماع و تبانی، فعالیت تبلیغی، توهین به مقامات، نشر اکاذیب، دوره‌هایی از حبس را در زندان‌های مختلف سپری کرده است.

این عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان ایران در مجموع ۱۴ سال تحمل زندان را در احکام جداگانه‌ای که توسط ابوالقاسم صلواتی و محمد مقیسه صادر شده بود، در سابقه مبارزات صنفی خود دارد.

بازداشت مجدد محمود بهشتی لنگرودی، نشان‌دهنده تشدید برخوردهای امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی علیه کنشگران سیاسی، مدنی و صنفی است. این برخوردها با انتقادهای سازمان‌های حقوق بشری و نیز سازمان‌ ملل متحد مواجه شده است.

  علی خامنه‌ای خواستار برخورد قوه قضائیه با کسانی شد که در فضای مجازی و غیرمجازی به انعکاس اخبار و رخ‌دادهای جاری ایران می‌پردازند

بر اساس گزارش VOA

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان