طرح جانسون برای تمدید بودجه دولت و مخالفت جمهوری‌خواهان

پیام جوان: مجلس نمایندگان آمریکا قرار است روز سه‌شنبه درباره طرح دومرحله‌ای مایک جانسون، رئیس جدید مجلس برای تمدید بودجه دولت تا سال آینده، رای‌گیری کند. با این حال، تعدادی از نمایندگان جمهوری‌خواه گفته‌اند که با پیشنهاد او مخالفت خواهند کرد.

بر اساس گزارش‌ها، حداقل ۹ جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان با این طرح مخالف هستند. این مخالفت‌ها خطر تعطیلی دولت را قبل از ضرب‌الاجل روز جمعه افزایش می‌دهد.

منتقدان این طرح، از جمله چیپ روی، نماینده جمهوری‌خواه، عدم تغییر در سیاست‌های پناهندگی دولت و بودجه وزارت امنیت داخلی را از دلایل مخالفت خود عنوان می‌کنند.

جانسون با این حال استدلال می‌کند که این طرح بهترین راه برای جلوگیری از یک بودجه چند‌منظوره مجلس سنا است زیرا به کنگره زمان بیشتری برای مذاکره درباره بودجه مالی ۲۰۲۴ می‌دهد.

حزب جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان ممکن است به آرای دموکرات‌ها نیاز داشته باشد تا بتواند این طرح را تصویب کند.

در حالی‌که اجتناب از تعطیلی دولت یک پیروزی بالقوه برای جانسون است، اما همکاری با دموکرات‌ها خطر بیگانه‌شدن برخی از جمهوری‌خواهان را نیز به همراه دارد.

با اینکه حزب جمهوری‌خواه و جانسون از این طرح به دلیل عدم کاهش هزینه‌های دولت و پیروی از سیاست‌های بایدن انتقاد می‌کنند، اما این پیشنهاد، یک آزمون کلیدی برای جانسون به شمار می‌آید. او پس از برکناری کوین مک کارتی به عنوان رئیس جدید مجلس نمایندگان انتخاب شده و سعی دارد در مابین میانه‌روها و تندروهای درون حزب خود حرکت ‌کند.

بر اساس گزارش VOA

  اجرایی شدن قانون جدید ایالت فلوریدا که شهروندان ایران، چین و برخی دیگر از کشورها را از خرید ملک در مناطق وسیعی از این ایالت منع می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان