• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • وزیر دفاع اسرائیل: اسرائیل تا آزادی گروگان‌ها، جنگ با حماس را متوقف نخواهد کرد

وزیر دفاع اسرائیل: اسرائیل تا آزادی گروگان‌ها، جنگ با حماس را متوقف نخواهد کرد

پیام جوان: وزیر دفاع اسرائیل گفت که اسرائیل تا زمانی که ۲۳۹ اسیر اسرائیلی در نوار غزه آزاد نشوند، نبرد علیه گروه تروریستی حماس را متوقف نخواهد کرد.

به نقل از صدای آمریکا، یوآو گالانت در یک کنفرانس خبری گفت که اسرائیل مصمم است تا گروگان‌ها، از جمله ده‌ها کودک، را آزاد کند. او گفت: «تا زمانی که آن‌ها را برگردانیم، جنگ را متوقف نخواهیم کرد. کدام پدری از جستجوی فرزندان خود دست بر می‌دارد؟ من آن‌ها را مثل بچه‌های خودم می‌بینم.»

گالانت همچنین گفت که اعضای حماس که در تونل‌های زیر بیمارستان شفا شهر غزه پنهان شده‌اند، از عملیات ارتش اسرائیل در منطقه وحشت دارند. او گفت که ارتش اسرائیل در حال توسعه روش‌های جدیدی برای مقابله ایمن با موضوع لزوم ورود به تونل‌ها یا تخریب آنها در عین عدم آسیب رساندن به گروگان‌هایی که ممکن است در آنجا باشند، است.

گالانت بار دیگر متعهد شد که اسرائیل به تمام تروریست‌هایی که در کشتارهای ۷ اکتبر حماس در جنوب اسرائیل شرکت کرده‌اند، دسترسی پیدا خواهد کرد. او گفت که این عملیات همچنان در جریان است و اسرائیل تا زمانی که تمام تروریست‌ها دستگیر نشوند، دست از تلاش بر نخواهد داشت.

گالانت همچنین با اشاره به جبهه شمالی گفت که حزب‌الله لبنان «سعی کرده به اسرائیل آسیب برساند و ضربه‌ای پشت سر هم متحمل شده است.» او هشدار داد که خلبانان نیروی هوایی اسرائیل آماده هستند و منتظر دستور هستند و «چشم به شمال» دارند.

در پایان، گالانت متعهد شد که اسرائیل جوامعی را که در نزدیکی غزه ویران شده و چند روز بعد تخلیه شده بودند، بازسازی و احیا خواهد کرد. او گفت که این کار «یک وظیفه اخلاقی» است و اسرائیل به آن متعهد است.

  کمیته حمایت از روزنامه‌نگاران از کشته شدن ۱۵ خبرنگار در درگیری اسرائیل و گروه شبه نظامی حماس در غزه خبر داد

این اظهارات گالانت در حالی مطرح می‌شود که جنگ میان اسرائیل و حماس وارد روز دهم خود شده است. در این مدت، هر دو طرف تلفات سنگینی متحمل شده‌اند.

انتظار می‌رود که این جنگ همچنان ادامه داشته باشد تا زمانی که یکی از طرفین دست از نبرد بردارد.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان