• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • محکومیت‌های بین‌المللی حملات موشکی سپاه پاسداران به اربیل عراق

محکومیت‌های بین‌المللی حملات موشکی سپاه پاسداران به اربیل عراق

پیام جوان: وزارت خارجه عراق در ادامه واکنش‌ها به حملات موشکی سپاه پاسداران به اربیل عراق، سفیر خود را از تهران فراخواند. این اقدام عراق در راستای محکومیت حملات موشکی سپاه و ابراز اعتراض به نقض حاکمیت ملی این کشور صورت گرفت.

پیش از این، وزارت خارجه عراق کاردار جمهوری اسلامی در عراق را به وزارت خارجه احضار کرده بود.

وزارت خارجه فرانسه نیز حملات موشکی سپاه را محکوم و «تضعیف حاکمیت ملی عراق» توصیف کرد. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز ساعاتی پس از این حملات، آن را محکوم کرده بود.

نهاد وابسته به سازمان ملل متحد در عراق نیز صبح سه‌شنبه حمله موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به اربیل، مرکز منطقه نیمه خودمختار کردستان در شمال عراق را محکوم کرد.

روز دوشنبه، سپاه پاسداران جمهوری اسلامی با شلیک موشک‌های بالستیک برخی از مکان‌ها در اربیل، از جمله آنچه به گفته آنها «پایگاه جاسوسی برای آژانس اطلاعاتی اسرائیل موساد» و «گروه‌های تروریستی ضد ایران» در سوریه نامیده شد، مورد هدف قرار داد.

این حملات به گفته شورای امنیت اقلیم کردستان منجر به کشته شدن حداقل چهار غیرنظامی و زخمی شدن شش نفر دیگر شد.

این حملات موشکی با واکنش‌های گسترده‌ای در داخل و خارج از ایران مواجه شد. بسیاری از کشورها و سازمان‌های بین‌المللی، این حملات را نقض حاکمیت ملی عراق و تهدیدی علیه صلح و امنیت منطقه دانستند.

با توجه به ادامه واکنش‌های بین‌المللی به حملات موشکی سپاه پاسداران، انتظار می‌رود که این حملات تبعات سیاسی و دیپلماتیک بیشتری برای جمهوری اسلامی داشته باشد.

بر اساس گزارش VOA

  دبیر کل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق: بانک مرکزی عراق مجوز انتقال دلار به ایران را ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان