• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • کمیته بین‌المللی صلیب سرخ: وضعیت غیرنظامیان در غزه وخیم است

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ: وضعیت غیرنظامیان در غزه وخیم است

پیام جوان: کمیته بین‌المللی صلیب سرخ روز یکشنبه با ابراز نگرانی نسبت به وضعیت غیرنظامیان باقی‌مانده در نوار غزه خواستار حفاظت فوری از این افراد شد.

به نقل از صدای آمریکا، این کمیته اعلام کرد که خصومت‌ها در مناطق شهری پرجمعیت از جمله اطراف بیمارستان‌ها تشدید شده و این امر، ایمنی جمعیت‌های آسیب‌پذیر از جمله کارکنان پزشکی، بیماران، نوزادان، افراد دارای معلولیت و سالمندان را در معرض خطر قرار داده است.

ویلیام شومبورگ، رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ نسبت به وضعیت مخاطره‌آمیز تخلیه غیرنظامیان از نوار غزه ابراز نگرانی کرد و گفت: «اکنون یک تراژدی غیرقابل تحمل انسانی در مقابل چشمان ما در حال رخ دادن است.»

او اضافه کرد:«مردم شبانه‌روز با ما تماس می‌گیرند و از ترس‌هایشان می‌گویند و درخواست کمک می‌کنند تا به امنیت برسند.»

رئیس کمیته بین‌المللی صلیب سرخ، همچنین خواستار جریان دائمی کمک‌های بشردوستانه به غزه شد و گفت که حدود صد هزار آواره اکنون فاقد وسایل ضروری مانند سرپناه، غذا، آب و بهداشت هستند.

ویلیام شومبورگ خاطرنشان کرد که کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در حال حاضر در حال ارائه کمک‌های بشردوستانه در غزه است، یک تیم جراحی را در منطقه مستقر کرده، تجهیزات پزشکی حیاتی به مراکز مراقبت‌های بهداشتی می‌فرستد و در روزهای اخیر بر کاروان‌های تخلیه بیماران بیمارستانی و آوارگان شمال غزه نظارت داشته است.

او گفت: «ما از طرف همه افرادی که در غزه رنج می‌برند، از جامعه جهانی می‌خواهیم که برای توقف خشونت‌ها و محافظت از غیرنظامیان اقدام کند.»

  Viewpoint: Thai coronation heralds an unpredictable reign

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان