• Home
  • >
  • اخبار کالیفرنیا
  • >
  • آغاز تحقیقات در زمینه احتمال مشارکت جو بایدن در معاملات تجاری خارجی پسرش هانتر با هدف استیضاح وی

آغاز تحقیقات در زمینه احتمال مشارکت جو بایدن در معاملات تجاری خارجی پسرش هانتر با هدف استیضاح وی

پیام جوان: کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، روز سه‌شنبه اعلام کرد که از قانون‌گذاران خواسته تا تحقیقات در زمینه احتمال مشارکت جو بایدن در معاملات تجاری خارجی پسرش هانتر را با هدف استیضاح رئیس‌جمهور آمریکا آغاز کنند.

رئیس جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا گفت: «اتهاماتی مبنی بر سوء استفاده از قدرت، مانع‌تراشی و فساد مطرح شده که نیازمند تحقیقات بیشتر مجلس نمایندگان است و ما بر اساس شواهد پیش خواهیم رفت.»

آقای مک‌کارتی، با بیان اینکه «اتهامات جدی و معتبری» علیه نحوه عملکرد رئیس جمهور وجود دارد افزود: «ما دریافتیم که پرزیدنت بایدن در مورد اطلاعات خود از معاملات تجاری خارجی خانواده‌اش به مردم آمریکا دروغ گفته است. شاهدان عینی شهادت داده‌اند که رئیس‌جمهوری در چندین تماس تلفنی تجاری حاضر بوده و دخالتهای زیادی در این زمینه داشته است. با کنار هم گذاشتن این اتهام‌ها تصویر بزرگتری از روند و فضای منجر به فساد ترسیم می‌شود.»

مک کارتی همچنین مدعی شد که جو بایدن از دفتر ریاست جمهوری برای هماهنگی این تماس‌ها استفاده کرده و از امکانات دولت خود بهره‌برداری ویژه کرده است.

این طرح استیضاح همزمان با ادامه تحقیقات فدرال علیه هانتر بایدن، تنها فرزند در قید حیات جو بایدن صورت می‌گیرد که به فرار مالیاتی و فساد مالی در روابط تجاری خارج از کشور متهم است.

بر اساس گزارش VOA

  طوفان استوایی ایدالیا چهارشنبه شب بعد از خرابی‌هایی در دو ایالت فلوریدا و جورجیا به ساحل شرقی آمریکا رسید

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان