• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • نوسانات افزایشی قیمت سکه در بازار تهران

نوسانات افزایشی قیمت سکه در بازار تهران

پیام جوان: به گزارش اقتصادنیوز، به دنبال نوسانات افزایشی قیمت دلار در معاملات نقدی روز گذشته، خریداران سکه هم وارد بازار شدند. قیمت هر قطعه سکه تمام در اولین روز هفته تا سطح ۲۷ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان پایین آمده بود اما در نیمه ظهر دیروز تا ۲۸ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان بالا رفت و در نهایت در بر روی ۲۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان ایستاد.

قیمت دلار هم دیشب در معاملات پشت خطی در محدوده مهم ۴۹ هزار و ۲۰۰ تومان به فروش رسید. فعالان بازار معتقدند در صورتی که اسکناس آمریکایی در روز جاری بالای مرز یاده شده باقی بماند و به سمت پله های بالاتر حرکت کند این امر ممکن است سکه بازان را به قرار گرفتن در موقعیت خرید ترغیب کند. با این حال اگر دلار به کانال ۴۸ هزار تومان برگردد احتمال صعود قیمت سکه دشوار خواهد بود.

فنی‌ها معتقدند قیمت بازارها فعلا دارد به گپ جامانده در چارت نزدیک می‌شود، اگر بالای این گپ تثبیت بدهد، روند صعود ادامه پیدا می‌کند. گپ ایجاد شده در چارت دلار حوالی ۴۹ هزار و ۲۰۰ تومان تا ۵۰۰ تومان است و اگر از این مرز رد شود می‌تواند با افزایش وارد دامنه ۵۰ هزار تومان شود. البته این نظر منوط به این است که بازارساز مداخله در بازار نداشته باشد.

در شرایطی فعلی که حباب سکه بالاست ریسک خرید آن می تواند همچنان بالا باشد ولی مقاومت نیمه کانال ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان که روز قبل هم سکه در تثبیت بالای آن ناموفق بوده، مهم ترین مقاومت سکه در کوتاه مدت است و در صورتی که تثبیت بالای آن صورت نگیرد، سکه می تواند در مسیر اصلاح گام بردارد.

  تورم در سال 1402: تجربه مردم فراتر از آمارهای رسمی

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان