• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • جو هیجان خرید دلار در بازار تهران دوباره بالا گرفت

جو هیجان خرید دلار در بازار تهران دوباره بالا گرفت

پیام جوان: به گزارش اقتصادنیوز، جمعه‌شب اسرائیل در یک حمله هوایی غافلگیرانه مناطق مختلف نوار غزه را هدف قرارداد و تمامی خطوط ارتباطی و اینترنت این منطقه را قطع کرد. همچنین برخی رسانه‌ها به نقل از یک مقام پنتاگون مدعی شدند که ناو هواپیمابر آیزنهاور پس از ورود به منطقه، از تنگه هرمز عبور کرده و در آب‌های خلیج‌فارس مستقر می‌شود. همراه با این خبرها، شب گذشته قطعنامه پیشنهادی کشورهای عربی با موضوع درخواست آتش‌بس فوری در سازمان ملل به تصویب رسید.

همین اتفاقات باعث شد که جو هیجان خرید دلار دوباره بالا برود. بنا بر ادعای برخی از معامله‌گران، هم‌زمان با افزایش درگیری‌ها، قیمت دلار در بازار پشت خطی تقریباً ۴۰۰ تومان بالا رفت و به ۵۱ هزار و ۷۰۰ تومان رسید. از سوی دیگر، قیمت تتر در روز جمعه به افزایش خود ادامه داد و با ورود به کانال ۵۲ هزار تومان تا ۵۲ هزار و ۳۰۰ تومان پیشروی کرد.

در شرایط کنونی برخی از فعالان بازار دلار معتقدند که درصورتی‌که سطح تنش‌های غزه امروز بیشتر شود، بالا رفتن سطح تقاضای هیجانی بازار ارز محتمل است.

البته در شرایط کنونی قیمت درهم نیز نزدیک مرز حساسی قرار گرفته و اگر امروز بالای ۱۴ هزار و ۲۰۰ تومان تثبیت دهد احتمال رشد قیمت دلار در بازار تهران هم وجود خواهد داشت.

از نظر تکنیکالیست‌ها اگر قیمت دلار امروز بالای ۵۱ هزار و ۶۰۰ تومان تثبیت دهد مقاومت بعدی ۵۱ هزار و ۸۰۰ تومان خواهد بود. از نظر آن‌ها مقاومت مهم قیمت دلار ۵۲ هزار و ۵۰۰ تومان است که اگر بشکند، جو خرید در بازار زیاد می‌شود. اما اگر قیمت دلار امروز زیر ۵۱ هزار و ۴۰۰ تومان تثبیت دهد حمایت پایینی آن ۵۱ هزار و ۲۰۰ تومان خواهد بود.

  تصرف افغانستان توسط طالبان و تاثیر آن بر قیمت طلا و بیت کوین

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان