• Home
  • >
  • المپیک توکیو
  • >
  • دادستان تهران در واکنش به خبر متواری شدن شبنم نعمت‌زاده، محکوم پرونده اقتصادی: کذب است

دادستان تهران در واکنش به خبر متواری شدن شبنم نعمت‌زاده، محکوم پرونده اقتصادی: کذب است

پیام جوان: علی خضریان، نماینده مجلس شورای اسلامی، امروز از متواری شدن شبنم نعمت‌زاده، محکوم پرونده اقتصادی، خبر داد و گفت که «او در زندان نیست».

خضریان در مصاحبه‌ای گفته است «مسئولان ذی‌ربط باید توضیح دهند که ایشان چه مقدار از مدت محکومیت ۲۰ سال زندان را در زندان سپری کرده است».

شبنم نعمت‌زاده، دختر وزیر صنعت، معدن و تجارت در دولت روحانی، شهریورماه سال ۱۳۹۸ با اتهام «انحصار دارو و تحصیل مال از طریق نامشروع» بازداشت و بخاطر «اخلال در نظام اقتصادی کشور» به ۲۰ سال زندان، ۷۴ ضربه شلاق، محرومیت دائم از خدمات دولتی و رد مال محکوم شد.

ساعاتی پس از انتشار این خبر، روابط عمومی دادستانی عمومی و انقلاب تهران در واکنش به آن اعلام کرد که «شایعه مطرح شده» در مورد متواری بودن شبنم نعمت زاده «صحت ندارد» و این «محکوم اقتصادی» هم اکنون در زندان اوین است و خبر «متواری بودن وی کذب محض است».

البته توضیحات دادستانی در تکذیب «متواری بودن» نعمت‌زاده حکایت از آن دارد که «وی مدتی پیش» پس از «سپردن تامین مناسب» از امتیاز «ماهانه حداکثر ۳ روز مرخصی» برخوردار شده بود اما «مدتی غیبت کرد» که به ادعای دادستانی «حکم جلب صادر و بازداشت و روانه زندان شد».

دادستانی عمومی و انقلاب تهران همچنین تاکید کرده که «این محکوم اقتصادی وثائق سنگینی داشته که با دستور دادستانی بلافاصله پس از غیبت غیرموجه ضبط و جلب وی هم توسط تیم عملیات دادستانی تهران انجام شده است».

بازتاب خبر متواری شدن شبنم نعمت‌زاده در رسانه‌های ایران و فضای مجازی گسترده بود. برخی از رسانه‌ها از این خبر به عنوان «نقض عدالت» و «تبعیض» یاد کردند.

  تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان ایران در راه مسابقات انتخابی المپیک توکیو

برخی از کاربران فضای مجازی نیز با اشاره به اینکه برخی از زندانیان عقیدتی سال‌ها است که از حق مرخصی بهره‌ای نبرده‌اند، خواستار رسیدگی به این موضوع شدند.

تکذیب خبر متواری شدن شبنم نعمت‌زاده توسط دادستانی، بار دیگر بحث‌ها درباره «تبعیض در اجرای عدالت» در ایران را دامن زد.

بر اساس گزارش VOA

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان