• Home
  • >
  • ویدئوهای شما
  • >
  • در واکنش به اعدام‌های رخ داده، معترضین ایران با شعارهایی علیه رهبر جمهوری اسلامی به خیابان آمدند

در واکنش به اعدام‌های رخ داده، معترضین ایران با شعارهایی علیه رهبر جمهوری اسلامی به خیابان آمدند

پیام جوان: به دنبال اجرای احکام اعدام سه متهم پرونده «خانه اصفهان» در بامداد روز جمعه ۲۹ اردیبهشت، معترضان در شهرهای مختلف ایران با دادن شعارهایی این اعدام‌ها را محکوم کردند.

ویدیوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که در برخی از محله‌های تهران شعارهایی علیه علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، داده شده است.

حساب توییتری «شهرک اکباتان» فیلمی را از این شهرک منتشر کرده است که در آن معترضان شعارهایی از جمله «مرگ بر خامنه‌ای قاتل، مرگ بر حکومت جوان‌کُش، مرگ بر جمهوری اسلامی، مرگ بر دیکتاتور، و مرگ بر حکومت اعدامی» می‌دهند.

در این توییت همچنین آمده است که بعد از اعدام بچه‌های ‎خانه‌ اصفهان، «خشم است که می‌جوشد.»

بر اساس برخی ویدیوهای دیگر، صدای شعارهای ساکنان برخی محلات تهران از جمله تهران پارس، شهرک نگین غرب، آپادانا، و تهرانسر علیه رهبر جمهوری اسلامی شنیده می‌شود.

همچنین شرکت‌کنندگان در راهپیمایی در زاهدان که هر هفته پس از نماز جمعه برگزار می‌شود، شعار دادند: «برادر عزیزم. خونت رو پس می‌گیرم.»

در این حال سازمان حقوق بشری هه‌نگاو ضمن محکومیت شدید اعدام این سه تن گفت که آنها از کمترین حقوق دفاعی یک متهم برخوردار نبودند و خواستار توجه ویژه سازمان‌های بین‌المللی حقوق بشری و نیز دولت های غربی به موج اعدام‌ها در ایران شد.

این سازمان تاکید کرد که جامعه جهانی باید تمامی مکانیسم‌های موجود را برای توقف اعدام‌ها در ایران به کار بگیرد.

همچنین دادبان، مرکز مشاوره و آموزش حقوقی ویژه کنش‌گران، در توییتر نوشت: «تمام بررسی‌های مرکز مشاوره حقوقی دادبان بر روی جزییات پرونده خانه اصفهان و دادنامه این متهمان گویای ایرادات و ابهامات بسیار اساسی است و نهادهای امنیتی هیچ‌گونه شواهد، مدارک مستند و قابل استنادی را برای اثبات اتهامات ارایه نکردند.»

  تا ۵۰ سال آینده، تعداد افراد مرده در فیسبوک بیش از زنده‌ها می‌شود

میزان، خبرگزاری وابسته به قوه قضائیه جمهوری اسلامی، روز جمعه ۲۹ اردیبهشت اعلام کرد که صالح میرهاشمی، مجید کاظمی‌شیخ‌شبانی، و سعید یعقوبی‌کردسفلی، متهمان پرونده «خانه ‌اصفهان» بامداد جمعه ۲۹ اردیبهشت اعدام شدند.

این سه نفر به قتل دو بسیجی و یک مامور انتظامی متهم شده بودند. این در شرایطی بود که آنها و خانواده‌هایشان بارها این اتهام را رد کرده بودند. این سه متهم همچنین گفته بودند که پس از شکنجه‌های فراوان وادار به انجام اعترافات تلویزیونی شده‌اند.

بر اساس گزارش صدای آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان