• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • میترا حجازی‌پور: از شجاعت ایرانی‌هایی که در یک سال گذشته به خیابان‌ها آمدند، شگفت‌زده هستم

میترا حجازی‌پور: از شجاعت ایرانی‌هایی که در یک سال گذشته به خیابان‌ها آمدند، شگفت‌زده هستم

پیام جوان: میترا حجازی‌پور که پس از اخراج از تیم ملی ایران در تبعید و در فرانسه زندگی می‌کند، می‌گوید از شجاعت ایرانی‌هایی که از یک سال گذشته و پس از کشته شدن مهسا امینی در بازداشتگاه پلیس به خیابان‌ها ریختند، شگفت‌زده شده است.

به نقل از صدای آمریکا و به گزارش خبرگزاری فرانسه میترا حجازی‌پور در مصاحبه‌ای با این خبرگزاری گفت که در اولین سالگرد کشته‌شدن مهسا امینی، نمی‌تواند ذهن خود را از وضعیت ایران دور کند، زیرا بین امید به دستیابی معترضان به پیشرفت و ترس از سرکوب آن‌ها، گیر کرده است.

قهرمان شطرنج فرانسه گفت: «دلایل زیادی وجود دارد که مردم به این حکومت فشار بیاورند و اعتراض کنند، حتی اگر به قیمت جانشان تمام شود یا زندانی شوند.»

همزمان میترا حجازی‌پور تشریح کرد: «من شجاعت را می‌بینم. می‌بینم که در واقع دارند خفه می‌شوند. نزدیک است منفجر شود. مردم زیاد به پیامد‌های آن فکر نمی کنند.»

حجازی پور، قهرمان شطرنج ۳۰ ساله، که در ماه مارس تابعیت فرانسه را دریافت کرد، از زمان ورود به تیم ملی فرانسه، موفقیت چشمگیری به دست آورده است. او امسال قهرمان شطرنج فرانسه شد و به تیمش کمک کرد تا در مسابقات قهرمانی تیمی جهان، به مقام سوم برسد.

  بازی صابر کاظمی با قدرتمندترین تیم حال حاضر قطر

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان