نرگس محمدی، فعال حقوق بشر، به یک سال حبس دیگر محکوم شد

پیام جوان: مصطفی نیلی، وکیل نرگس محمدی، روز سه‌شنبه ۲۹ خرداد خبر داد که موکلش به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به یک سال حبس دیگر محکوم شده است. این حکم توسط شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران صادر شده است.

نیلی گفت که این حکم به دلیل “اظهارات نرگس محمدی در مورد خانم دینا قالیباف، نامه او در مورد تحریم انتخابات مجلس و نامه به پارلمان‌های سوئد و نروژ” صادر شده است.

محمدی در اوایل اردیبهشت ماه در پیامی صوتی از زندان اوین، آزار و اذیت جنسی دینا قالیباف، روزنامه‌نگار و فعال دانشجویی، توسط ماموران را فاش کرد. او گفته بود که قالیباف با “تن کبود و روایت آزار جنسی” به بند زنان زندان اوین منتقل شده است.

محمدی، که به عنوان یکی از برجسته‌ترین فعالان حقوق بشر در ایران شناخته می‌شود، طی سه سال گذشته شش بار در دادگاه‌های انقلاب و کیفری محاکمه شده و در مجموع به ۱۳ سال و سه ماه حبس، ۱۵۴ ضربه شلاق، تبعید و چهار ماه رفتگری در خیابان‌ها محکوم شده است. او به دلیل “اعتراض، افشاگری و روایت آزار و اذیت جنسی توسط ماموران حکومت” چهار بار محاکمه و محکوم شده است.

محمدی در حال حاضر در زندان اوین تهران به سر می‌برد. درخواست‌های متعدد چهره‌ها و نهادهای بین‌المللی از جمهوری اسلامی برای آزادی او تاکنون بی‌نتیجه مانده است.

بر اساس گزارش VOA

  افزایش درگیری‌ها در بازار آهن تهران

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان