• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • رئیس بانک جهانی: تأثیر منفی ادامه جنگ در غزه بر توسعه اقتصادی در جهان جدی است

رئیس بانک جهانی: تأثیر منفی ادامه جنگ در غزه بر توسعه اقتصادی در جهان جدی است

پیام جوان: رئیس بانک جهانی روز سه شنبه دوم آبان، با ابراز نگرانی از ادامه جنگ در غزه و احتمال گسترش آن در منطقه گفت: «فکر می کنم تأثیر آن بر توسعه اقتصادی در جهان جدی است.»

به نقل از صدای آمریکا و به گزارش شبکه خبری بلومبرگ، آجای بانگا در کنفرانس سرمایه گذاران در عربستان سعودی گفت که جنگ بین اسرائیل و حماس می تواند «ضربه جدی» به توسعه اقتصادی جهانی وارد کند.

او تاکید کرد: «فکر می کنم آنچه در اسرائیل و غزه اتفاق افتاده تأثیر جدی‌تری بر توسعه اقتصادی در جهان خواهد داشت.»

رئیس بانک جهانی معتقد است که جهان در وضعیت و نقطه بسیار خطرناکی قرار دارد.

بلومبرگ نیز نوشت که این جنگ ممکن است یک رکود اقتصادی جهانی به دنبال داشته باشد و افزود: درگیری در خاورمیانه می تواند لرزه هایی را در سراسر جهان ایجاد کند، زیرا این منطقه تامین کننده مهم انرژی و گذرگاه مهم کشتیرانی است.

این شبکه خبری به جنگ اعراب و اسرائیل در سال ۱۹۷۳ میلادی اشاره کرد که منجر به تحریم نفتی و سال ها رکود تورمی در اقتصاد کشورهای صنعتی شد.

در این حال، بلومبرگ به بررسی سناریوهای مختلف درگیری در غزه پرداخته و یکی از این سناریوها را جنگ مستقیم ایران و اسرائیل دانسته است.

بر اساس این گزارش، درگیری مستقیم بین ایران و اسرائیل، سناریویی با احتمال کم، اما خطرناک است.

نویسنده این گزارش نوشت که این درگیری می تواند محرکی برای رکود جهانی باشد چرا که افزایش شدید قیمت نفت، ضربه مهمی به رشد اقتصادی وارد می کند و تورم را یک پله بالاتر می برد.

  رئیس جهاد دانشگاهی: دانشجویان غزه می‌توانند به صورت رایگان در ایران تحصیل کنند

کریستالینا جورجیوا، مدیر عامل صندوق بین‌المللی پول، نیز هفته گذشته گفت که تحلیلگران این صندوق در تلاش برای برنامه‌ریزی برای شوک بزرگ «غیر قابل تصور» بعدی به اقتصاد جهانی فکر می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان