• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • دلار هرات کانال 50 هزار تومان را از دست داد

دلار هرات کانال 50 هزار تومان را از دست داد

پیام جوان: به گزارش اقتصادنیوز، با نزدیک‌شدن به روزهای پایانی آبان‌ماه، در بازار ارز تهران خبری از خریداران هیجانی دلار نیست و جناح کاهشی در حال قدرت‌نمایی است. دسته‌ای از معامله‌گران معتقدند بازار با کمبود نقدی و بی‌پولی روبرو شده است. به عقیده آنها نکته مهم بازار، کاهش حجم تقاضا به دلیل روزهای پایانی ماه است و تا زمانی که پول جدید وارد بازار نشود احتمالاً دلار نوسان معناداری را تجربه نخواهد کرد.

در همین راستا، طبق ادعای معامله‌گران قیمت دلار تهران در شروع معاملات نقدی امروز دوشنبه ۲۹ آبان تا کف کانال ۵۰ هزار تومان پایین آمده که در مقایسه با روز گذشته تقریباً ۴۰۰ تومان کاهش را نشان می‌دهد.در لحظه تدوین این گزارش، دلار در بازار ارز تهران 50 هزار تومان قیمت خورد.

از سوی دیگر، بازار ارز هرات امروز دوشنبه ۲۹ آبان‌ماه شاهد عقب‌نشینی نرخ دلار بود. آن‌طور که معامله‌گران می‌گویند فشار فروش در بازار امروز بیشتر از روز قبل بود و اسکناس آمریکایی در شروع معاملات نقدی هرات کانال ۵۰ هزار تومان را از دست داد و تا ۴۹ هزار و ۸۵۰ تومان پایین آمد. این اتفاق در حالی است که روز گذشته قیمت دلار هرات با ۵۰ هزار و ۱۰۰ تومان به کار خود خاتمه داده بود.

به عقیده تحلیل‌گران فنی قیمت دلار مرز روانی خود را از دست داد و اگر قیمت دلار امروز از حمایت ۴۹ هزار و ۸۰۰ تومان عقب‌نشینی کند، این نرخ می‌تواند با کاهش به کف ۴۹ هزار تومان حرکت کند. در این صورت قیمت دلار هرات به کریدور قبلی خودش یعنی ۴۸ هزار و تا ۵۰ هزار تومان می‌رود که قبل از جنگ غزه و اسرائیل در آن نقطه قرار داشت. اما اگر قیمت دلار این محدوده حمایت ۴۹ هزار و ۸۰۰ تومانی را حفظ کند، به‌صورت محدود می‌تواند افزایش دهد تا تقاضای ژانویه وارد بازار شود و بازار را نوسانی کند. نرخ حواله درهم نیز که روز گذشته با ۱۳ هزار و ۸۴۰ تومان بسته شده بود در بازار امروز تا سطح ۱۳ هزار و ۷۸۰ تومان پایین آمده بود.

  نرخ دلار و یورو در بازارهای امروز ایران - یکشنبه ۳ بهمن

کاهش قیمت دلار در حالی است که بیش از ۴۰ روز از جنگ غزه می‌گذرد و رایزنی‌های کشورهای مختلف برای ایجاد آتش‌بس بین اسرائیل و حماس همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد؛ وضعیتی که نشان می‌دهد جنگ غزه به سمت فرسایشی شدن در حال حرکت است و بازار دلار تهران نیز واکنش هیجانی نسبت به اخبار مربوط به این جنگ که حالا بیش از 40 روز از آغاز آن می‌گذرد، نشان نمی دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان