تونل‌های حماس، هدف کلیدی در حملات اسرائیل

پیام جوان: ارتش اسرائیل روز سه شنبه نهم آبان، اعلام کرد که نیروهای این کشور در شبانه روز گذشته به بیش از ۳۰۰ هدف حماس حمله کردند و افزود که تونل‌های متعلق به این گروه شبه نظامی نیز هدف حمله سربازان اسرائیلی قرار گرفتند.

به نقل از صدای آمریکا، خبرگزاری رویترز در این مورد اشاره کرد که تونل‌های حماس هدف کلیدی در حملات اسرائیل است.

ارتش اسرائیل در پیام رسان اجتماعی «ایکس» نوشت که در پی حمله هوایی به اهداف و زیر ساخت های حماس تعداد زیادی از اعضای آن کشته شده اند.

در این گزارش به تعداد نیروهای کشته شده حماس اشاره نشد.

ارتش اسرائیل خبر داد که در حملاتش شماری از پست های موشک های ضد تانک و پرتاب راکت نیز نابود شده اند.

آسوشیتدپرس در گزارشی از عملیات نظامی اسرائیل نوشت که واحدهای نظامی این کشور عملیات خود در شمال نوار غزه را گسترش داده اند.

این خبرگزاری افزود: عملیات روزهای اخیر ارتش اسرائیل، از جمله عملیات زمینی گسترده در شمال و شرق شهر غزه، به تمرکز بر این شهر اشاره دارد.

مقام های اسرائیلی تاکید کرده اند که هدف شان نابودی گروه حماس است.

حملات ارتش اسرائیل به غزه وس از حملات شبه نظامیان حماس به این کشور آغاز شد. در این حملات بیش از ۱۴۰۰ تن کشته شدند که اکثر آنها غیر نظامی بودند.

مقام های حماس که کنترل غزه را در دست دارد، می گویند که در پی حملات اسرائیل، بیش از ۸۳۰۰ تن کشته شده اند که اکثر آنها غیر نظامی هستند. خبرگزاری ها گفته اند که امکان راستی آزمایی این آمار را ندارند.

  تمایل گروه شبه نظامی حماس به تمدید مجدد آتش بس غزه برای مدت ۴ روز

در مقابل، اسرائیل می گوید که حملاتش متوجه اهداف حماس است و این گروه را متهم می کند که از غیر نظامیان به عنوان سپر انسانی استفاده می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان