• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • تلاش رسانه‌های حکومتی برای توجیه سخنان خامنه‌ای در رابطه با رفراندوم

تلاش رسانه‌های حکومتی برای توجیه سخنان خامنه‌ای در رابطه با رفراندوم

پیام جوان: رسانه‌های وابسته به حکومت، با گذشت چند روز از اظهارات علی خامنه‌ای در مخالفت با برگزاری همه‌پرسی، همچنان در حال توجیه این سخنان «جنجالی» هستند.

در تازه‌ةرین نمونه روزنامه «همشهری» چاپ تهران و وابسته به شهرداری تهران که از محل بودجه عمومی اداره می‌شود، در توجیه علت برگزاری نکردن رفراندوم در ایران، از هزینه‌های مالی «بسیار» آن نوشت.

این رسانه با حمایت از سخنان اخیر علی خامنه‌ای که با برگزاری رفراندوم بصورت علنی مخالفت کرده بود، نوشته است: «همه‌پرسی» که ممکن است با «رای منفی مردم» مواجه شود «۱۶۰۰ میلیارد تومان» برای کشور هزینه دارد.

رهبر جمهوری اسلامی سی‌ام فروردین‌ماه طی سخنانی که در حضور گروهی از «دانشجویان» عنوان شده بودند، ضمن رد امکان برگزاری هرگونه رفراندوم، به مردم توصیه کرد برای رفع مشکلات، منتظر «فرج» «امام زمان» باشند.

اما پس از بالا گرفتن انتقادات به اظهارات علی خامنه‌ای که مردم را فاقد صلاحیت و تحلیل لازم برای تصمیم‌گیری در ‎رفراندوم دانسته بود؛ چهره‌ها و رسانه‌های وابسته به او مانند روزنامه «کیهان» وارد و به توجیه این اظهارات پرداختند، استدال‌هایی که به نظر می‌رسد علاوه بر قانع کننده نبودن، محل بحث‌های بیشتری را نیز ایجاد کرده است.

حال که رسانه‌های حامی علی خامنه‌ای از جمله توجیهات برگزار نکردن رفراندوم را هزینه‌های بالا و مبالغی همچون «۱۶۰۰ میلیارد تومان» اعلام کرده‌اند، کاربری در شبکه اجتماعی توییتر نوشته است: «سگ تو ضرر، کارتخون بگذارید پولشو میدیم»

کاربر دیگری هم برای رد این استدلال مالی برای برگزار نکردن همه‌پرسی، در اکانت توییتر خود نوشته است: «‌‎از جیب باباتون که نمی‌خواین بدین، پول خودمونه، دوس داریم آتیشش بزنیم.»

  آرایشگاه مردانه در مشهد به دلیل رفتار هنجارشکنانه پلمپ شد!

تاکنون برخی چهره‌های داخلی همچون حسن روحانی، رئیس دولت پیشین جمهوری اسلامی و میرحسین موسوی، معترض به انتخابات ۸۸ که در حصر خانگی است، خواستار برگزاری همه‌پرسی با اهداف متفاوتی شده‌اند، درخواست‌هایی که با مخالفت شدید حکومت روبرو شده است.

بر اساس گزارش صدای آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان