• Home
  • >
  • ویدئوهای شما
  • >
  • گسترش جهانی اعتراض‌ها به موج تازه اعدام‌ها در ایران + ویدئوها

گسترش جهانی اعتراض‌ها به موج تازه اعدام‌ها در ایران + ویدئوها

پیام جوان: اعتراض‌ها به موج تازه اعدام‌ها در ایران ابعاد گسترده‌تری یافته است. روز شنبه دانشجویان دانشگاه بهشتی در تهران و همچنین ایرانیان شهرهای مختلف جهان در تجمع‌ها و راهپیمایی‌های مختلف علیه مقامات جمهوری اسلامی و «ماشین سرکوب و اعدام» مخالفان شعار دادند.

بنا بر گزارش‌های شهروندی در روز شنبه ۳۰ اردیبهشت، ده‌ها دانشجوی دانشگاه بهشتی در شمال تهران در اعتراض به اعدام سه معترض جوان در اصفهان تجمع برگزار کردند و شعار دادند: «قسم به خون یاران ایستاده‌ایم تا پایان.»

هم‌زمان، گزارش‌های ویدئویی از برگزاری تجمع ایرانیان در نقاط مختلف جهان از جمله در شهرهای اوکلند در نیوزیلند، و سیدنی و بریزبن در استرالیا در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است.

همچنین بر اساس یک گزارش شهروندی، گروهی از ایرانیان ساکن اروپا برای برگزاری تجمع به سوی شهر گوتنبرگ در سوئد تجمع رفتند.

معترضان در این تجمع‌ها شعارهایی به فارسی و انگلیسی از جمله «مرگ بر جمهوری اسلامی»، «جمهوری اعدامی، دشمن هر ایرانی»، «قسم به خون یاران، ایستاده‌ایم تا پایان»، و «ما برای ایران آزادی می‌خواهیم» می‌دهند.

روز جمعه نیز پس از اعدام مجید کاظمی، صالح میرهاشمی، و سعید یعقوبی، سه معترضی که در پرونده «خانه اصفهان» به «محاربه» متهم شده بودند، اعتراض‌ها و تجمع‌های مختلفی در شهرهای ایران و جهان شکل گرفت.

بر اساس گزارش صدای آمریکا

  کشته شدن مهران سماک با شلیک نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی، به دلیل بوق زدن

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شویدهمراهان پیام جوان