• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • غلامرضا جمشیدیها، رئیس دانشکده علوم اجتماعی از دلیل حمله به دانشجویان این دانشکده دفاع کرد!

غلامرضا جمشیدیها، رئیس دانشکده علوم اجتماعی از دلیل حمله به دانشجویان این دانشکده دفاع کرد!

پیام جوان: انتشار فیلمی از درگیری غلامرضا جمشیدیها، رئیس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران با جمعی از دانشجویان این دانشکده واکنش‌های متعددی را د رپی داشت.

در فیلم منتشر شده، جمشیدیها ضمن استفاده از الفاظ رکیک، به سمت دانشجویان حمله‌ور می‌شود. او علت این درگیری را «فضای نامناسب» دانشگاه عنوان کرده است.

جمشیدیها در واکنش به فیلم منتشر شده «رفتارهای نامتناسب دانشجویان» را دلیل عصبانیت خود عنوان کرده و گفته است: «متاسفانه دختران و پسران رفتارهایی انجام می‌دهند که در شان دانشگاه نیست. دانشجویان با یکدیگر دست می‌دهند، روبوسی می‌کنند و… انگار که محرم هستند و اینجا دانشگاه نیست. دیدن این رفتارها برای من خیلی سخت بود و واقعاً متاثر شدم.»

رئیس دانشکده علوم اجتماعی در ادامه گفته است که در روز حادثه «از دانشجوی متخلف خواستم کارتش را به من بدهد این کار را هم کرد و بعد با من به دفتر آمد. وقتی این دانشجو به دفترم آمد سایر دانشجویان جلوی در دفتر تجمع کردند و حرف‌های بی‌ربطی زدند که من هم به هر حال عصبانی شدم.»

جمشیدیها با این ادعا که دانشجویان در برخی موارد «ملاحظات را رعایت نمی‌کنند» گفت: «آیا این درست است که دختر و پسری که هیچ نسبتی با هم ندارند در حیاط و محوطه دانشکده با یکدیگر دست بدهند و روبوسی کنند؟! دانشجویان سیگار می‌کشند و روی چمن‌ها می‌خوابند، این رفتارها در کشور جمهوری اسلامی واقعاً درست است؟!»

  ویدئو: مردم رشت با شعار مرگ بر خامنه‌ای به خیابان‌ها آمدند

این درگیری در پی افزایش فشار بر دانشجویان و احضار آنها به بهانه‌هایی همچون «رعایت نکردن حجاب اجباری» پس از اعتراضات سراسری در سال گذشته صورت می‌گیرد.

شوراهای صنفی دانشجویان کشور به‌تازگی با انتشار بیانیه‌ای از افزایش احضار دانشجویان به کمیته‌های انضباطی در چند هفته گذشته خبر داد و نوشت این میزان برخورد با دانشجویان حتی در مقایسه با دوران اوج اعتراضات سال گذشته «بی‌سابقه» است.

در این بیانیه آمده است: «در حال حاضر شاهد افزایش فشار بر دانشجویان در دانشگاه‌های سراسر کشور هستیم. این فشارها در قالب احضارهای انضباطی، تهدید به اخراج و حتی بازداشت دانشجویان انجام می‌شود.»

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان