• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • بیمارستان قائم رشت پس از آتش‌سوزی مرگبار، موقتاً تعطیل شد

بیمارستان قائم رشت پس از آتش‌سوزی مرگبار، موقتاً تعطیل شد

پیام جوان: بیمارستان بین‌المللی قائم رشت که در پی آتش‌سوزی روز سه‌شنبه ۲۹ خرداد، ۹ تن از بیماران خود را از دست داد، به طور موقت تعطیل شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اعلام این خبر گفت: «پس از وقوع آتش‌سوزی، به طور موقت فعالیت این بیمارستان متوقف و تمامی بیماران به مراکز درمانی دیگر منتقل شدند.»

دکتر محمدتقی آشوبی افزود: «فعلا به این بیمارستان اجازه فعالیت داده نمی‌شود و گروه‌های فنی برای بررسی خسارات اولیه حریق در محل حاضر شده‌اند.»

او در مورد زمان بازگشایی بیمارستان قائم گفت: «پس از بررسی دقیق و برآورد خسارات، تصمیم نهایی در خصوص ازسرگیری فعالیت این مرکز درمانی گرفته خواهد شد.»

گفتنی است در جریان این آتش‌سوزی که از طبقه زیرزمین بیمارستان آغاز شد، ۱۴۲ بیمار در این مرکز بستری بودند که ۱۰۹ نفر در بخش‌های عادی و ۳۳ نفر دیگر در بخش‌های ویژه تحت مراقبت قرار داشتند.

۲۸ نفر از این بیماران به بیمارستان پورسینا، ۴۴ نفر به رازی، ۷ نفر به ولایت، ۱۸ نفر به حشمت، ۲ نفر به الزهرا، ۱ نفر به پیروز لاهیجان، ۱۰ نفر به پارس، ۱ نفر به آریا و ۳ نفر به صومعه‌سرا منتقل شدند.

علت وقوع این حادثه و جان باختن ۹ بیمار در دست بررسی است.

آتش‌سوزی بیمارستان قائم رشت واکنش‌های گسترده‌ای را در میان افکار عمومی و مقامات مسئول به دنبال داشته است. بسیاری از مردم ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های جان‌باختگان، خواستار بررسی دقیق علل این حادثه و برخورد با مقصران هستند.

همچنین مقامات قضایی و انتظامی استان گیلان نیز به این پرونده ورود کرده و تحقیقات خود را برای روشن شدن زوایای مختلف این حادثه آغاز کرده‌اند.

  دیوان عدالت اداری: مستند قانونی برای اثبات تقلب در آزمون‌های سراسری وجود ندارد

بر اساس گزارش VOA

دیدگاهتان را بنویسید

آرشیو مقالات پیام جوان

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter Payam Javan

همراهان پیام جوان