• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • رئیس جمهور فرانسه: پرچم روسیه نباید در بازی‌های المپیک پاریس به اهتزاز درآید

رئیس جمهور فرانسه: پرچم روسیه نباید در بازی‌های المپیک پاریس به اهتزاز درآید

پیام جوان: امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه روز چهارشنبه، قاطعانه اعلام کرد که به دلیل دخالت روسیه در «جنایات جنگی» و «حمله به اوکراین»، پرچم روسیه نباید در بازی‌های المپیک پاریس به اهتزاز درآید.

به نقل از صدای آمریکا و به گزارش وب‌سایت بارونز، امانوئل مکرون در این‌ حال تاکید کرد: «این کشور میزبان نیست که باید تصمیم بگیرد و تصمیم‌گیری باید به کمیته بین‌المللی المپیک واگذار شود.»

همزمان رئیس جمهوری فرانسه در پاسخ به احتمال حضور ورزشکاران روسی در المپیک به عنوان «بی‌طرف»، تاکید کرد که این تصمیم باید در کمیته بین‌المللی المپیک اتخاذ شود.

پس از حمله روسیه به اوکراین در فوریه ۲۰۲۲، ورزشکاران روسیه و بلاروس با تحریم‌ در بسیاری از رشته‌های ورزشی روبرو شده‌اند.

همچنین کمیته بین‌المللی المپیک توصیه کرده است که ورزشکاران روسیه و بلاروس «به‌عنوان بی‌طرف و یا انفرادی» در مسابقات شرکت کنند، مشروط بر اینکه شرایط خاصی مانند رقابت با پرچم بی‌طرف و «عدم حمایت از جنگ در اوکراین» را رعایت کنند.

رئیس جمهور فرانسه بر نیاز به یک تصمیم عادلانه و متعادل در مورد ورزشکاران روسی، تمایز قائل شدن بین کسانی که ممکن است قربانی دولت روسیه و کسانی که همدست روسیه هستند، تاکید کرد.

کمیته بین‌المللی پارالمپیک حضور ورزشکاران روسیه و بلاروس در مسابقات پارالمپیک ۲۰۲۲ پکن را نیز ممنوع کرده بود.

این کمیته صبح روز پنجشنبه، دوازدهم اسفند، پس از تشکیل جلسه ویژه‌ای در فاصله یک روز به آغاز سیزدهمین دوره بازی‌های زمستانی پارالمپیک پکن، تصمیم گرفت از حضور ورزشکاران روسیه و‌ بلاروس در این رقابت‌ها جلوگیری کند.

  روسیه صادرات بنزین و گازوئیل به همه کشورها به استثنای بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان و ارمنستان را متوقف می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان