• Home
  • >
  • اقتصادی
  • >
  • نوسانات نرخ دلار در هرات؛ چشم انتظار گروسی برای تعیین جهت بازار

نوسانات نرخ دلار در هرات؛ چشم انتظار گروسی برای تعیین جهت بازار

پیام جوان: بازار ارز هرات روز گذشته شاهد نوسانات قیمتی دلار بود. قیمت دلار که در روز دوشنبه تا بالای مرز مقاومت ۶۰ هزار و ۸۰۰ تومان صعود کرده بود، در روز سه‌شنبه با نوساناتی همراه بود.

معاملات روز سه‌شنبه با قیمت ۶۰ هزار و ۸۰۰ تومان آغاز شد و در ادامه تا سطح ۶۱ هزار و ۱۰۰ تومان بالا رفت. اما در نیمه دوم روز، با کاهش قیمت درهم، نرخ دلار نیز به ۶۰ هزار و ۶۰۰ تومان پایین آمد. در نهایت، قیمت دلار هرات در معاملات روز گذشته به ۶۰ هزار و ۷۰۰ تومان رسید.

بازار درهم امارات نیز نوساناتی را تجربه کرد. معاملات درهم با گپ منفی آغاز شد و در نیمه اول روز در عدد ۱۶ هزار و ۷۰۰ تومان ثابت ماند. اما در نیمه دوم با کاهش ۵۰ تومانی به ۱۶ هزار و ۶۵۰ تومان رسید.

قیمت تتر نیز در روز سه‌شنبه از ۶۱ هزار و ۵۰۰ تومان به حوالی ۶۱ هزار و ۱۰۰ تومان عقب‌نشینی کرد.

در مرکز مبادله ارز و طلای ایران نیز هر اسکناس دلار آمریکا با افزایش نسبت به روز قبل به ۴۴ هزار و ۷۸۳ تومان و حواله دلار به ۴۱ هزار و ۸۱۴ تومان معامله شد.

قیمت یورو نیز در این مرکز با افزایش به ۴۸ هزار و ۲۷۲ تومان و نرخ حواله یورو به ۴۵ هزار و ۷۲ تومان رسید.

درهم امارات در مرکز مبادله با افزایش نسبت به روز قبل به ۱۲ هزار و ۱۹۴ تومان و نرخ حواله درهم به ۱۱ هزار و ۳۸۵ تومان معامله شد.

نگاه به وین: معامله‌گران در بازار ارز هرات منتظر صحبت‌های گروسی، نماینده اتحادیه اروپا در مذاکرات وین، هستند. برخی معتقدند که اگر صحبت‌های وی در روز چهارشنبه منفی باشد، می‌تواند به نوسانات در بازار ارز و سکه منجر شود.

  قیمت دلار با آزادسازی منابع ارزی کاهش می‌یابد؟

دو سناریو برای امروز: فعالان بازار دو سناریو برای نرخ دلار در روز جاری پیش‌بینی می‌کنند. سناریوی اول: اگر قیمت دلار امروز بالای ۶۰ هزار و ۸۰۰ تومان تثبیت شود، می‌تواند دوباره برای شکستن مرز مقاومت ۶۱ هزار و ۲۰۰ تومان تلاش کند. سناریوی دوم: اگر قیمت دلار امروز زیر ۶۰ هزار و ۸۰۰ تومان باقی بماند، احتمال عقب‌نشینی تا مرز ۶۰ هزار و ۲۰۰ تومان وجود دارد.

بر اساس گزارش اقتصاد نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان