• Home
  • >
  • ورزشی
  • >
  • پنج روز تا رای نهایی پرونده سوپرلیگ در پرونده رئال مادرید و بارسلونا

پنج روز تا رای نهایی پرونده سوپرلیگ در پرونده رئال مادرید و بارسلونا

پیام جوان: به گزارش ورزش سه، پروژه سوپرلیگ با کنار رفتن بسیاری از باشگاه‌های اروپایی عملا نیمه تمام باقی ماند و تنها سه باشگاه رئال مادرید و بارسلونا و یوونتوس تصمیم گرفتند همچنان به این مسیر ادامه دهند.

هرچند طولی نکشید که یووه هم تصمیم گرفت از این جمع جدا شود و در نهایت تنها رئال مادرید و بارسا تصمیم گرفتند برای دفاع از حقی که برای خودشان قائل بودند در دادگاه حاضر شوند و مدارکی که در اختیار داشتند را در تقابل با یوفا ارائه کنند.

حالا موندو دیپورتیوو خبری داده که در صورت تایید و نهایی شدنش می‌تواند شرایط را برای این دو باشگاه به‌صورت کامل در چند ماه آینده تغییر دهد.

این روزنامه اسپانیایی مدعی شده است که در صورتی که دادگاه رای به حقانیت سوپرلیگ در این پرونده بدهد و یوفا را محکوم کند، بارسلونا و رئال مادرید به عنوان تنها باشگاه‌های موسس باقی‌مانده در این لیگ هر کدام مبلغ یک میلیارد یورو غرامت دریافت خواهند کرد.

رای نهایی این دادگاه قرار است در تاریخ ۲۱ دسامبر (۳۰ آذرماه) اعلام شود و مدیران این دو باشگاه بسیار امیدوار هستند که قاضی رای نهایی را به سود آنها صادر کند، اتفاقی که دنیای فوتبال را در شوک فرو خواهد برد.

پرداخت چنین غرامتی به بارسلونا می‌تواند تمامی مشکلات و بدهی و بحران اقتصادی و مالی این باشگاه که در چند فصل اخیر به‌صورت مداوم با آن درگیر بوده را به‌صورت کامل حل کند و از بین ببرد و آنها را از وضعیت سختی که در آن بودند نجات دهد.

گفته می‌شود که این نگرانی در بین مدیران یوفا و همچینن اتحادیه باشگاه‌های اروپایی به ریاست ناصر الخلیفی وجود دارد که رای دادگاه به سود آنها نباشد. همین موضوع باعث شده که رئیس باشگاه پاری سن ژرمن از همین حالا مشغول جمع‌آوری امضا از باشگاه‌های بزرگ اروپایی شود تا اعلام کنند که حتی اگر رای به ضرر یوفا هم بود، آنها همچنان در رقابت‌های مربوط به این کنفدراسیون شامل لیگ قهرمانان و لیگ اروپا خواهند ماند.

  متئوس فرناندز، یکی از بدترین خریدهای تاریخ بارسلونا؟

این در حالی است که رئال مادرید و بارسلونا هم قصد دارند در صورت پیروز شدن در این پرونده، در فاصله ۲۴ ساعت بعد فرمت جدیدی از سوپرلیگ را با حضور ۶۰ باشگاه رونمایی کنند که جنگی تمام عیار را بین آنها و یوفا به دنبال خواهد داشت. ظاهرا تماس‌هایی هم با چندین باشگاه و حتی باشگاه‌هایی مانند اندرلخت، ستاره سرخ بلگراد و فاینورد برقرار شده است.

شرکت حامی سوپرلیگ اعلام کرده که در صورتی‌که رای دادگاه به نفع آنها باشد، سرمایه و بودجه کافی برای شروع هرچه سریع‌تر این رقابت‌ها را در اختیار دارد و آماده است تا یوفا را با تمام قدرتش کنار بزند.

رای نهایی دادگاه روز پنجشنبه در ساعت ۹:۳۰ صبح به وقت محلی به‌صورت رسمی اعلام خواهد شد و یوفا و لالیگا این اجازه را دارند که در فاصله پنج دقیقه پس از اعلام رای، آن را به‌صورت عمومی منتشر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان