• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • پانزده سناتور ایالات متحده خواستار اعلام مجدد حوثی‌ها به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی شدند

پانزده سناتور ایالات متحده خواستار اعلام مجدد حوثی‌ها به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی شدند

پیام جوان: در یک نامه به وزیر امور خارجه آمریکا، پانزده سناتور ایالات متحده خواستار اعلام مجدد حوثی‌ها به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی شدند. در این نامه، حوثی‌ها به عنوان تهدیدی آشکار برای متحدان و شرکای ایالات متحده و ثبات منطقه‌ای در خاورمیانه توصیف شدند. سناتورها همچنین به حملات موشکی و پهپادی حوثی‌ها علیه اسرائیل اشاره کرده و این حملات را با حمایت جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران مرتبط دانستند.

در این نامه، اظهاراتی نیز درباره نقش سپاه پاسداران به عنوان یک سازمان تروریستی و بازوی اجرایی جمهوری اسلامی در منطقه به ویژه در پشتیبانی و مشاوره حوثی‌ها آمده است. سناتورها بیان کرده‌اند که سپاه پاسداران با تجهیز حوثی‌ها به وسایل نظامی پیشرفته، از جمله موشک‌های بالستیک و کروز، پهپادها و سلاح‌های دیگر، در حملات علیه اسرائیل نقش داشته است.

سناتور جمهوری‌خواه جیمز لنکفرد این نامه را منتشر کرده و با انتشار تصویری از آن، اظهار کرده است که جمهوری اسلامی یکی از بزرگترین حامیان تروریسم استو دولت باید حوثی‌ها را جزو سازمان‌های تروریستی قرار دهد.

حوثی‌ها، گروه شبه‌نظامی شیعه، از سال ۲۰۱۴ کنترل صنعا، پایتخت یمن را به دست گرفته‌اند و از حمایت جمهوری اسلامی بهره‌مند هستند. این گروه درگیری‌های متعددی با دولت یمن و متحدانش، از جمله عربستان سعودی و امارات متحده عربی، داشته است. در سال ۲۰۱۵، دونالد ترامپ حوثی‌ها را به عنوان سازمان تروریستی معرفی کرد، اما جو بایدن در فوریه ۲۰۲۱ نام آنها را از لیست سازمان‌های تروریستی خارج کرد.

  بلینکن: زنان ایرانی به رغم شرایط سرکوب وخیم، به فعالیت برای حقوق خود ادامه می‌دهند

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان