• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • فاطمه سپهری پس از احضار مجددش به زندان می‌گوید هر اتفاقی برایم بیفتد شخص علی خامنه‌ای و عمالش مسئولند

فاطمه سپهری پس از احضار مجددش به زندان می‌گوید هر اتفاقی برایم بیفتد شخص علی خامنه‌ای و عمالش مسئولند

پیام جوان: فاطمه سپهری می‌گوید در حالی که ۲۴ ساعت نشده به خانه رسیده، از دادگاه انقلاب تماس گرفته و گفته‌اند یک هفته مرخصی او تمام شده و باید خود را به زندان معرفی کند. او تأکید می‌کند هر اتفاقی برایش بیفتد، «شخص علی خامنه‌ای و عمالش» باید پاسخگو باشند.

به نقل از صدای آمریکا، فاطمه سپهری، فعال سیاسی مخالف جمهوری اسلامی که پس از دچار شدن به عارضه قلبی در زندان وکیل‌آباد مشهد، در بیمارستان قائم بستری و عمل قلب باز شد، روز پنج‌شنبه ۲۷ مهر در پیامی ویدئویی می‌گوید در حالی که ۲۴ ساعت نشده به خانه رسیده است، قاضی شعبه ۲۱ دادگاه انقلاب صبح زود به پسرش زنگ زده و گفته مرخصی او تمام شده و باید به زندان برگردد.

این زندانی سیاسی شرح می‌دهد: «روز پنج مهر که اعزام شدم به بیمارستان برای عمل قلب باز روز بعدش که داشتند مرا می‌بردند اتاق عمل دو تا از برادران مرا بازداشت کردند عمال جمهوری اسلامی. از لحظه‌ای که به هوش آمدم تا الآن، هر آنچه که برای قلب بازم رنج بردم برای دستگیری برادرانم هم رنج بردم.»

او با بیان این که «روز نهم بعد از عمل مرا به زندان برگرداند»، در شرح وضعیت زندان توضیح می‌دهد: «فضای زندان خیلی آلوده و بد است و دو پنجره‌ای هم که یک ذره هوا می‌آمد آنها را بسته‌اند. آن یک هفته خیلی سخت بود و مبتلا به آنفلوانزا شدم. مریضم. حالم بد است.»

این زندانی سیاسی در حالی که به زندان فراخوانده شده، روند روزهای گذشته را بدین شکل شرح می‌دهد: «مرا بیست و دوم برگرداندند بیمارستان، بیست و سوم مأمور زندان خانلو یک صورت جلسه‌ای کرد و رفت؛ من را گذاشتند. تا دیروز ۲۶ مهر من در بیمارستان بودم و شعبه ۲۱ به پسرم گفته بود این را همین امروز به پزشکی قانونی ببرید. ساعت ۱۱:۳۰ برده‌اند و ساعت ۲ به خانه رسیدم. از دیروز تا الآن که ۲۴ ساعت نشده، صبح زود پسرم گفت به من زنگ زدند که امروز باید خودش را به زندان معرفی کند.»

  با وجود شهادت شاهد عینی و تناقض اظهارات سایر متهمان، دادگاه بر اساس «علم قاضی» برای رضا رسایی حکم «اعدام» صادر کرد

به گفته فاطمه سپهری، «کسی که عمل قلب باز شده، داروهایش را باید لحظه به لحظه بخورد» و «غذا و فضای درستی» داشته باشد، در حالی که او اکنون «سرگیجه و حالت تهوع و درد بسیار» رنج می‌برد.

این زندانی سیاسی تأکید می‌کند: «من امروز به دستور شعبه ۲۱ باید برگردم زندان. من نمی‌روم خودم. چون یک هفته برای چنین عملی واقعا توهین به خود جمهوری اسلامی است.

او می‌گوید در حالی که دو پزشکش برای او درخواست توقف سه ماهه اجرای حکم داده‌اند اما «من ۲۴ ساعت نیست خانه رسیده‌ام می گویند برگرد.»

فاطمه سپهری تأکید می‌کند: «من الآن وسایلم را آماده می‌کنم، اگر جمهوری اسلامی می‌خواهد من را به زندان برگرداند، بیاید ببرد! ولی بدانید که هر اتفاقی برای من بیافتد شخص خود علی خامنه‌ای و عمال تحت امرش باید پاسخ بدهند.»

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان