• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • تمدید قرار بازداشت محمد حسین سپهری و حسین سپهری، برادران فاطمه سپهری زندانی سیاسی توسط قوه قضاییه

تمدید قرار بازداشت محمد حسین سپهری و حسین سپهری، برادران فاطمه سپهری زندانی سیاسی توسط قوه قضاییه

پیام جوان: منابع رسانه‌ای از تمدید «قرار بازداشت» محمد حسین سپهری و حسین سپهری، برادران «فاطمه سپهری» زندانی سیاسی توسط قوه قضاییه جمهوری اسلامی خبر داده‌اند.

به نقل از صدای آمریکا و به گزارش هرانا، ارگان خبری مجموعه‌ای از فعالان حقوق بشر، محمد حسین سپهری و حسین سپهری، کماکان به صورت «بلاتکلیف» در زندان وکیل‌آباد شهر مشهد در بازداشت بسر می‌برند.

بر این اساس، خسرو علیکردی، وکیل دادگستری با انتشار مطلبی اعلام کرده که یکشنبه هفتم آبان ماه، قرار بازداشت برادران سپهری «برای یک ماه دیگر تمدید شده است.»

فاطمه سپهری در فاصله کوتاهی پس از کشته شدن مهسا امینی در بازداشتگاه «گشت ارشاد» پلیس جمهوری اسلامی و آغاز اعتراضات سراسری در ایران، بازداشت شد و بیش از یک سال است که در زندان به سر می‌برد.

او در این حال از امضاکنندگان نامه درخواست برای برکناری علی خامنه‌ای، رهبر حکومت ایران و گذر از جمهوری اسلامی در نامه معروف به «چهارده نفر» بود.

اصغر سپهری، برادر فاطمه سپهری پیش‌تر خبر داده بود که چهارشنبه سوم آبان‌ماه این زندانی سیاسی را از زندان وکیل‌آباد به بیمارستان برده‌اند و در بخش مراقبت‌های بحرانی «سی‌سی‌یو» بستری کرده‌اند.

فاطمه سپهری بیست و پنجم مهرماه نیز با انتشار ویدیویی از بیمارستان، گفته بود: «جلوی ترخیصم را گرفته‌اند؛ عمال خامنه‌ای قصد جانم را کرده‌اند.»

نهادهای مختلف حکومت ایران در سالیان اخیر و همزمان با اوج گیری اعتراضات مدنی و سیاسی، فشار بر خانواده و نزدیکان فعالان را افزایش داده‌اند.

  At Maryland, compiling football practice film starts with an old tennis ball

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان