• Home
  • >
  • ایران و جهان
  • >
  • پایان اعتصاب دو روزه دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس به دلیل آزار و اذیت و فشارهای مدیریت دانشگاه

پایان اعتصاب دو روزه دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس به دلیل آزار و اذیت و فشارهای مدیریت دانشگاه

پیام جوان: دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس پس از دو روز اعتصاب، با انتشار بیانیه‌ای اعتراض خود را به آزار و اذیت و فشارهای مدیریت دانشگاه و حراست اعلام کردند.

در این بیانیه، دانشجویان با تاکید بر این که «دانشگاه ما را اشغال کرده‌اند» و «حکومت نظامی‌» برپا کرده‌اند، اعلام کردند که اگر اعتراضی کنند، «جوابشان خشونت است و توهین و کمیته انضباطی».

دانشجویان در بیانیه خود به آزار و اذیت حراست دانشگاه و لباس شخصی‌ها اشاره کردند و گفتند که «هر روز به ما توهین می‌کنند، برخورد فیزیکی می‌کنند، تهدید و احضار می‌کنند و حریم خصوصی‌مان را نقض می‌کنند».

دانشجویان معتقدند که واکنش مدیریت دانشگاه و حراست به اعتراض دانشجویان به شرایط پیش‌آمده، افزایش روزافزون فشار و خفقان و آزار و اذیت بوده است.

آنها بر این باورند که هدف مدیریت و حراست دانشگاه این است که «با زور» دانشجویان را «ساکت» کنند.

در بیانیه دانشجویان خطاب به مسئولان دانشگاه آمده است: «وقتی فضا را زیست‌ناپذیر می‌کنید روشن است که ما ساکت نمی‌مانیم و حقوقمان را مطالبه می‌کنیم».

این بیانیه همچنین از افزایش تمایل به «خودکشی» در بین دانشجویان بخاطر فشار مدیریت دانشگاه و حراست نوشته است.

دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس در پایان بیانیه خود اعلام کردند که اعتصاب آنها گام اول اعتراضات ادامه‌دار آنهاست و «اعتراضات ما تا زمانی که مدیریت دانشگاه و حراست تغییر رویه ندهد ادامه خواهد داشت».

بر اساس گزارش VOA

  یک مقام دولتی: در زلزله احتمالی تهران، تا سه روز مردم خودشان باید به داد خودشان برسند

دیدگاهتان را بنویسید

هم‌اکنون عضو خبرنامه پیام جوان شوید

Newsletter

همراهان پیام جوان